Do bycia lubianym dąży każda z nas. Wspaniale jest się obracać w towarzystwie, gdzie każdy cię lubi. Jeżeli zastanawiasz się, jak tego dokonać, zapoznaj się koniecznie z naszymi radami.

Jak być lubianą?

1. Bądź pozytywnie nastawiona

Osoby, które zazwyczaj są pesymistycznie nastawione do życia, budzą pewną nie chęć. Ludzie postrzegają je, jako wiecznie niezadowolone marudy. Staraj się więc często uśmiechać. Nie dość, że lepiej się poczujesz, to zarazisz tym optymizmem innych.

2. Bądź sobą!

Niby banalne, ale jednak ludzie często starają się udawać kogoś, kim nie są tylko dlatego, że chcą się przypodobać drugiej osobie. Twoim celem jest, aby polubili twoją osobę, a nie osobę, którą sobie wyimaginowałaś.

3. Bądź miła

Dzięki temu inni na pewno zaczną darzyć cię sympatią. Pamiętaj jednak, że nie ma sensu być nadmiernie miłą, bo możesz wtedy wydawać się sztuczna pod względem zachowania. Może się tak zdarzyć, że ludzie zaczną wykorzystywać twoją dobroć, dlatego miej to na uwadze.

4. Nie kłam

Kłamstwo, prędzej czy później wyjdzie na jaw, a znajomi stracą do ciebie zaufanie i nie będą chcieli z tobą rozmawiać.

5. Nie rób niczego wbrew sobie

Powiedzmy, że jesteś na ognisku, gdzie zaproponowano ci alkohol. Nie masz ochoty go pić, ponieważ nie masz doświadczenia z alkoholem, jednak pijesz, aby się przypodobać i nie wyjść na sztywniarę. Znajomi mogą zacząć cię postrzegać jako osobę sztuczną, która chce im się na siłę przypodobać.

6. Unikaj tzw. ,,fochów”

Mowa tu o znanym ,,foch forever na 5 min„. Obrażanie się z błahych powodów, nie wpływa korzystnie na twoją reputację. Sama pewnie nie znosisz, kiedy ktoś jest na ciebie zły za drobnostkę.

7. Dbaj o siebie

Nikt raczej nie lubi się zadawać z fleją. Ludzie źle czują się w towarzystwie osób niedbających o higienę osobistą i raczej ograniczają z nimi kontakt.

8. Bądź słowna

Jeżeli ktoś ci się zwierzył, a ty obiecałaś, że nikomu nie powiesz, to dotrzymaj słowa. Wygadując komuś sekret innej osoby, sprawiasz, że druga osoba nie będzie chciała ci już ponownie zaufać.

9. Bądź dobrym słuchaczem

Wiele osób po prostu potrzebuje się wygadać. Wtedy najlepiej wsłuchać się w rozmowę, nie przerywając rozmówcy. Nikt nie lubi, kiedy ktoś nie zwraca uwagi na to, co mówi oraz nie daje mu dojść do słowa.

10. Bądź otwarta na nowe znajomości

Ludzie lubią osoby otwarte i przebojowe. Nawet jeśli nie jesteś duszą towarzystwa, spróbuj się przełamać i poznać kogoś nowego.

11. Mów o swoich pasjach

Dzięki temu staniesz się o wiele bardziej interesująca w gronie swoich znajomych.

12. Miej własne zdanie

Nie ma sensu popierania kogoś, skoro myślimy zupełnie inaczej. Nie sugeruj się tym, co mówią inni i zawsze chętnie wyrażaj swoją opinię, pomimo tego, że jest inna od opinii reszty. Oczywiście nie krytykuj odmiennych zdań na dany temat, gdyż to nie o to chodzi. Znajomi zaczną się wtedy ciebie radzić w wielu sprawach, bo będą wiedzieć, że zawsze powiesz im szczerą opinię.

13. Nie bądź plotkarą

Zapewne znasz taką osobę, która wiecznie obgaduje innych za ich plecami. Nie są to osoby godne zaufania, dlatego trzymaj się jak najdalej od takiego zachowania.

Jak być lubianą?
Źródło: Weheartit

1 KOMENTARZ

  1. Moglibyście dodać post z szarą przylegającą do ciała spódnicą? ^^ Byłabym bardzo wdzięczna i z taką samą spódnicą tylko we wzorki 😀 Ale bardziej zależy mi na tej szarej <3 Z góry dziękuje!! :*

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj