Zastanawiasz się dlaczego inni ludzie mają fajniejsze życie i są szczęśliwsi niż Ty? Sprawdź, jak zmienić swoje podejście, by zacząć patrzeć na świat z optymizmem!

Szklanka dla Ciebie jest do połowy pełna czy pusta? Jeśli wszędzie widzisz tylko złe rzeczy, to z pewnością zazwyczaj masz kiepski humor i nie umiesz cieszyć się życiem. Czy można to zmienić? Oczywiście! Wystarczy się odrobinę postarać, a wszystko będzie dobrze. Spróbuj, a na pewno nie pożałujesz!

Jak być optymistką i cieszyć się życiem

Zmień swoje nastawienie!

Jak mówią niektórzy ,,nastawienie to połowa sukcesu” i jest w tym dużo prawdy! Jeśli wstaniesz rano zła na cały świat, zmęczona i do tego z nastawieniem, że ten dzień będzie beznadziejny, to na pewno tak właśnie będzie. Nawet jeśli tego dnia przytrafi Ci się coś miłego, nawet tego nie zauważysz, bo będziesz skupiać się tylko na rzeczach nieprzyjemnych. Codziennie rano powtarzaj sobie, że to będzie dobry dzień i zrób wszystko aby tak właśnie było 🙂

Ciesz się z drobiazgów

Naucz się dostrzegać drobne rzeczy i czerpać z nich radość! Ktoś nieznajomy przepuścił Cię w drzwiach lub uśmiechnął się do Ciebie na ulicy, znalazłaś grosik na szczęście lub Twój ulubiony wafelek akurat jest w promocji w sklepie 🙂 Kiedy zaczniesz zauważać te drobiazgi, Twój nastrój momentalnie się zmieni, a wraz z nim, całe Twoje życie!

Uśmiechaj się

Rób to najczęściej jak się da! Twój organizm uwalnia wtedy endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia, które odpowiadają za Twój dobry humor, a dodatkowo możesz zarazić innych swoją pozytywną energią, co daje ogromną satysfakcję 🙂

Zawsze dawaj z siebie wszystko

Bez względu na to, jaki będzie efekt końcowy, zawsze dawaj z siebie 100%. Nawet jeśli coś nie wyjdzie, będziesz miała satysfakcję i poczucie, że zrobiłaś wszystko co mogłaś. Dzięki temu będziesz też mieć poczucie, że wykorzystujesz życie na maxa, a przecież o to chodzi 🙂

Przestań się zadręczać!

W dzisiejszych czasach coraz mniej jest optymistów, bo ludzie wolą zadręczać się przeszłością. Pogódź się z tym, że na przeszłość nie masz żadnego wpływu i naucz się żyć chwilą. Doceń to co masz i staraj się, by przyszłość była jeszcze lepsza.

Nie składaj obietnic bez pokrycia

Nigdy nie obiecuj, jeśli nie masz pewności, że dotrzymasz słowa. Dzięki temu, nigdy nie zawiedziesz drugiego człowieka i będziesz postrzegana, jako osoba, którą można obdarzyć zaufaniem. Poza tym, nie będziesz musiała się martwić, że nie dotrzymasz obietnicy, dlatego będziesz szczęśliwsza.

Doceń to, co masz

Codziennie na koniec dnia zastanów się co Cię dziś miłego spotkało lub co masz w swoim życiu, o czym inni mogą tylko pomarzyć (na pewno jest coś takiego, to może być jakaś cecha Twojego wyglądu, umiejętność, talent – zastanów się!). Możesz założyć sobie specjalny zeszyt, w którym będziesz zapisywać co danego dnia wywołało uśmiech na Twojej twarzy i sprawiło, że poczułaś się szczęśliwa. Jeśli nauczysz się doceniać drobnostki, będziesz mogła zamaskować tym swoje problemy, zamiast się na nich skupiać.

Problemy traktuj jak wyzwania

Dzięki nim możesz się rozwijać i wyciągać naukę na przyszłość. Nawet jeśli nie wszystko pójdzie po Twojej myśli, będziesz wiedzieć co zmienić w swoim zachowaniu następnym razem, by już nie popełnić tych samych błędów.

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi!

Otoczenie, w jakim się znajdujemy, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli wśród Twoich znajomych są sami pesymiści, nie licz na to, że uda Ci się być szczęśliwą. W końcu z kim przestajesz, takim się stajesz. Jeśli ktoś nie umie cieszyć się z Twoich sukcesów i motywować Cię do dalszego działania, tylko ciągnie w dół, to nie warto tracić czasu na takich ludzi.

Nie próbuj przypodobać się wszystkim

To i tak niemożliwe, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto Cię nie będzie lubił (chociaż by dlatego, że jesteś za fajna i wszyscy inni Cię lubią;) dlatego nie trać energii na to, by lubili Cię wszyscy a skup się na tych, którzy robią to bez Twoich starań. Twoje życie stanie się wtedy lepsze.

Dbaj o rodzinę i przyjaciół

Samotny człowiek nigdy nie będzie szczęśliwy, dlatego dbaj  o swoich bliskich, a to wróci do Ciebie z nawiązką 🙂

Jak być optymistką

Źródło zdjęć: http://favim.com

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj