Jak dbać o torebkę skórzaną?
Jak dbać o torebkę skórzaną?

Sprawdź, jak należy dbać o torebkę skórzaną, aby służyła Ci jak najdłużej.

Skórzana galanteria wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Bez tego szybko straci swój urok i zamiast zdobić, będzie jedynie szpecić nasz look. W tym wpisie podpowiadamy, jak dbać o o torebkę skórzaną, aby prezentowała się jak najlepiej przez długie lata.

Jak dbać o torebkę skórzaną?

#1. Regularne czyszczenie

Aby torebka prezentowała się jak najlepiej, należy regularnie czyścić ją z zewnątrz, ale również w środku. Kurz oraz lekkie zabrudzenia usuniesz przy użyciu wilgotnej szmatki, namoczonej w wodzie z mydłem. Wygodnym rozwiązaniem są również ściereczki do demakijażu, które są nasączone delikatnymi środkami, dzięki czemu materiał nie będzie narażony na uszkodzenia.

Pielęgnacja wnętrza torebki to przede wszystkim utrzymywanie porządku i wytrzepywanie zalegających w szczelinach drobinek oraz paprochów. Regularnie rób przegląd i wyrzucaj wszelkie śmieci ze swojej torebki.

Jak usunąć tłuste plamy z torebki?

Jeśli na Twojej torebce pojawiły się tłuste zabrudzenia, to skorzystaj z domowego sposobu na usunięcie tego typu plam. Wszelkie detergenty nie są wskazane, gdyż mogą odbarwić materiał lub uszkodzić jego delikatną powierzchnię. Wymieszaj wodę z octem, w proporcji 2:1 i przetrzyj plamę zwilżoną w roztworze szmatką. Nie martw się – nieprzyjemny zapach szybko się ulotni, ale możesz dodać kilka kropli olejku eterycznego.

#2. Impregnacja

Co 3-4 miesiące warto zaimpregnować skórę, dzięki czemu będzie lepiej wyglądać i zyska dodatkową ochronę przed uszkodzeniami. Do impregnacji możesz użyć gotowe produkty ze sklepu lub wykorzystać domowe sposoby. Możesz zastosować oliwę z oliwek, olej rycynowy albo olej lniany. Nalej odrobinę na czystą ściereczkę i kolistymi ruchami wcieraj w powierzchnię torebki.

#3. Odpowiednie przechowywanie

Staraj się nie rzucać torebki w kąt, po powrocie do domu. Im częściej będzie leżała gdzieś wciśnięta lub przygnieciona innymi przedmiotami (np. kurtką), tym większa obawa, że na jej powierzchni powstaną nieestetyczne odkształcenia. Najlepiej powieś ją na wieszaku, a wcześniej wyciągnij ze środka wszelkie ostro zakończone przedmioty.

Jeżeli przez dłuższy czas nie będziesz używać torebki i zamierzasz schować ją do szafy, pamiętaj o odpowiednim jej zabezpieczeniu. Najlepiej schowaj ją do bawełnianego woreczka, a jej wnętrze wypełnij zgniecionymi gazetami, aby uniknąć postawania odkształceń oraz zagnieceń.

Jeżeli będziesz pamiętać o tych kilku prostych zasadach, możesz być pewna, że Twoja torebka posłuży Ci przez długi czas.

Czytaj także: Modowe wpadki, które zrujnują Twoją stylizację

Jak dbać o torebkę skórzaną?
Jak dbać o torebkę skórzaną?

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj