Zima to najgorsza pora roku dla naszej skóry. Powietrze jest zimne i suche, a to jej nie sprzyja. Prawda jest jednak taka, że nie dbamy o siebie tak mocno jak latem, dlatego, gdy zrzucamy z siebie swetry, czapki  i 3 pary rajstop, nasza skóra jest w nie najlepszej kondycji. Sprawdź, jak dbać o urodzę zimą, aby latem bez żadnych obaw eksponować zadbane ciało.

Nawilżenie. Zimą nie odczuwamy tak mocno pragnienia jak latem. Mimo to powinnaś pić dużo wody i codziennie nawilżać skórę od zewnątrz balsamem.\

Unikaj gorących pryszniców.

My też je uwielbiamy ale niestety szkodzą one naszej skórze 🙁 Długie kąpiele w gorącej wodzie mogą podrażnić wysuszoną zimą skórę, dlatego lepszym rozwiązaniem będzie letni prysznic.

Peeling. To ważne, żebyś robiła go także zimą, gdyż wtedy skóra potrzebuje go nawet bardziej niż latem. Jeżeli boisz się podrażnień, wybierz łagodne produkty, zawierające glikol, kwas cytrynowy lub mlekowy.

Uważaj na słońce. Zimą słońce może być równie szkodliwe, co latem, dlatego w słoneczne dni zakładaj okulary. Nie dość, że modnie, to jeszcze jeszcze z korzyścią dla zdrowia 🙂 Kremy do twarzy z filtrem SPF, również są wskazane, szczególnie w górach.

Dbaj o usta. Balsam do ust to podstawa, a jeśli masz naprawdę mocno przesuszone usta, posmaruj je miodem i zostaw na jakiś czas (potem możesz go z czystym sumieniem zlizać, bo w końcu miód to samo zdrowie 🙂

Pamiętaj o dłoniach! Noś rękawiczki i nawilżaj skórę rąk po każdym umyciu. Jeśli potrzebujesz czegoś więcej, nałóż na dłonie grubą warstwę nawilżającego kremu i załóż bawełniane rękawiczki na noc.

Noś czapkę! Twoje włosy naprawdę nie lubią niskich temperatur i będą Ci wdzięczne jeśli je przed nimi ochronisz.

A Wy jakieś sprawdzone sposoby jak dbać o urodę zimą? Piszcie w komentarzach! 🙂

Źródło tekstu: http://www.dlanastolatek.pl || Źródło zdjęć: http://weheartit.com
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here