Nosisz okulary i wydaje Ci się, że wyglądasz w nich niekorzystnie? Przygotowaliśmy dla Ciebie porady, które sprawią, że będziesz wyglądać w okularach o wiele lepiej.

Dobrze dobrane oprawki okularów mogą dodać nam uroku. Tak sam zadziała odpowiedni makijaż. W tym wpisie podpowiadamy co zrobić, aby pięknie wyglądać w okularach.

Jak ładnie wyglądać w okularach?

1. Dobierz okulary do kształtu swojej twarzy

  • Twarz okrągła

Twarz okrągła zwykle jest krótka i szeroka, dlatego okulary powinny optycznie ją wydłużyć i wyszczuplić. Idealnymi oprawkami w tym przypadku będą kanciaste lub te, w stylu kocim. Unikaj tych o okrągłym kształcie, gdyż dodatkowo optycznie poszerzą Twoją buzię.

  • Twarz owalna

Do tego kształtu twarzy pasuje niemal każdy rodzaj oprawek.

  • Twarz trójkątna

W tym przypadku idealne będą okulary z okrągłymi lub owalnymi kształtami lub w stylu kocim.

  • Twarz o kształcie odwróconego trójkąta (serca)

Najlepiej będą wyglądać owalne, kwadratowe lub okrągłe oprawki. Wydłużą one optycznie twarz, wyszczuplając czoło, które jest najszerszą częścią twarzy.

  • Twarz kwadratowa i prostokątna

Jeżeli masz kwadratową twarz, najlepiej kup okulary o owalnym lub okrągłym kształcie, które załagodzą ostre rysy twarzy. Unikaj oprawek prostokątnych.

2. Zakamufluj niedoskonałości

Niestety okulary podkreślają wszelkie wypryski, dlatego należy zakryć je korektorem. Osoby noszące okulary często posiadają sińce pod oczami, które również możesz zakamuflować.Jak ładnie wyglądać w okularach?

3. Podkreśl rzęsy

Wytuszuj starannie rzęsy. Możesz je również podkręcić zalotką. Sprawi to, że oko będzie delikatnie podkreślone i będzie wyglądało na bardziej wypoczęte.

4. Nałóż białą kredkę na linię wodną

Jeżeli jesteś dalekowidzem, twoje szkła będą ci pomniejszać oczy. Biała kredka optycznie otworzy ci oko oraz sprawi, że wyda się ono większe.

5. Użyj eyelinera

Dobrze wykonana kreska również powiększy oko i je podkreśli. Jaskółkę pociągnij ku górze, aby oko wydawało się bardziej otwarte, a twoja twarz weselsza.

6. Podkreśl brwi

Nosząc okulary, również należy zadbać o brwi. Wyregulowane, delikatnie pokreślone brwi sprawią, że będziesz wyglądać o wiele korzystniej.

Źródło zdjęć: Pinterest

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj