Za oknem szaro, ponuro i zimno, a Ty marzniesz cały czas? Poznaj nasze sposoby na przetrwanie niskich temperatur!

Za oknem mróz, a my nic nie możemy na to poradzić. Są jednak sposoby na to, abyśmy nie marzły aż tak bardzo.

1. Nie stosuj niskokalorycznej diety. Prawdą jest, że aby wyglądać super latem, trzeba pracować na to zimą, ale nie obcinaj zbyt wielu kalorii! Nasz organizm zużywa zimą więcej energii, bo musi się napracować, by nas ogrzać, dlatego zimą powinnaś spożywać pełnowartościowe produkty. Nie bój się dodać troszkę większej ilości oleju do sałatki, 2 dodatkowych łyżek kaszy, czy łyżeczki miodu. Twój organizm potrzebuje paliwa.

2. Obowiązkowo noś czapkę, szalik i rękawiczki. Dużo naszego ciepła “ucieka” przez głowę. Nie martw się o fryzurę, zimą najważniejsze jest to, by nie marznąć. Dlatego zakup sobie porządną, ciepłą czapkę, szalik i rękawiczki i nie zapominaj o nich, nawet gdy wychodzisz na chwilkę!

3. Noś ciepłe skarpetki.  Zimne stopy to okropne uczucie! Dbaj o swój komfort i chociażby w domu zakładaj miłe, cieplutkie skarpetki. Ubieraj ciepłe buty. Trapery też mogą wyglądać stylowo! Nie ma sensu marznąć w adidasach.

4. Używaj rozgrzewających przypraw. Cynamon, goździki, rozmaryn… Wiele przypraw działa rozgrzewająco. Dodaj do herbatki goździki, cynamon i miód. Nie szczędź też przypraw w owsiance i innych posiłkach.

Czytaj dalej:

7 KOMENTARZE

  1. Czy możecie dodać wpis na temat: jak czuć się pewniej rozmawiając z kolegą który ci się podoba? Nie wiem czy dobrze to ujęłam ale mam nadzieje że domyślicie sie o co chodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here