Sprawdź, jaką masz porowatość włosów, by móc w odpowiedni sposób je pielęgnować.

Znając porowatość swoich włosów, będziesz wiedzieć jak powinnaś je pielęgnować. Dobranie odpowiednich kosmetyków jest konieczne, jeśli marzysz o zdrowej i lśniącej czuprynie. Porowatość określa sposób ułożenia łusek włosa – im włosy są bardziej zniszczone, tym ich łuski są bardziej odchylone od rdzenia, a ich porowatość wzrasta.

Jaką porowatość mają Twoje włosy?

Na podstawie obserwacji możesz określić porowatość swoich włosów.

Niskoporowate

Włosy tego typu uznawane są za najzdrowsze z wymienionych ? są lśniące, nie puszą się i nie elektryzują. Łuski są ściśle ułożone. Włosy niskoporowate są zwykle oporne na stylizacje oraz znacznie mniej podatne na zniszczenia. Źle dobrana pielęgnacja może sprawić, że kosmetyki nie wnikają wgłąb włosa i nie odżywiają go, przez co włosy tracą sprężystość oraz swój naturalny blask.

Średnioporowate

To mieszanka włosów niskoporowatych i wysokoporowatych. Takie połączenie możemy zaobserwować u większości osób, gdyż niewłaściwa pielęgnacja prowadzi do pogorszenia stanu włosów. Powodem tego może być między innymi koloryzacja lub narażanie kosmyków na działanie wysokich temperatur. Takie włosy najczęściej najłatwiej jest ujarzmić, pod warunkiem, że pielęgnujemy je w odpowiedni sposób.

Wysokoporowate

Włosy tego typu łatwo poddają się stylizacjom. Ich kondycja jest bardzo słaba. Są zniszczone, łamliwe, matowe, elektryzują się oraz niemiłosiernie puszą. Bardzo dobrze chłoną wodę i szybko wysychają. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, można jednak doprowadzić je do ładu.

Jak określić porowatość włosów?

Źródło zdjęć: Pexels

3 KOMENTARZE

  1. Hey! Mam pewien problem. Mianowicie: ostatnio nastąpiła u mnie wymiana włosa. Moje włosy zaczęły się kręcić, robią się mocno falowane dzień po myciu *lub gdy mi się przetłuszczą*. Ostatnio lekko pocieniowałam włosy, mam 2 warstwy. Jakie szampony i odżywki stosować, aby wlosy układały się korzystnie i abym nie musiała ich codziennie myć? (Myję co 2-3 dni)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here