Jak pielęgnować kręcone włosy
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/743727325943732433/

Masz naturalnie kręcone włosy i zastanawiasz się w jaki sposób je pielęgnować, aby podkreślić ich naturalne piękno? Ten wpis jest dla Ciebie!

Kręcone włosy wyglądają przepięknie i są dla dziewczyny prawdziwą ozdobą, pod warunkiem, że są zadbane. W tym wpisie znajdziesz 5 wskazówek jak pielęgnować swoje loki, aby były zdrowe i lśniące.

Jak pielęgnować kręcone włosy?

#1. Dobierz odpowiednie kosmetyki

To najważniejszy punkt pielęgnacji kręconych włosów. Aby podkreślić naturalny skręt swoich loków powinnaś sięgnąć po kosmetyki stworzone specjalnie dla Ciebie. Wybieraj produkty głęboko nawilżające, które nie zawierają w swoim składzie alkoholu.

#2. Myj włosy w odpowiedni sposób

Aby Twoje kręcone włosy prezentowały się pięknie, powinnaś popracować nad odpowiednią techniką ich mycia. Być może dotąd nie przykładałaś do tego zbyt dużej uwagi, ale to ważna sprawa i nie należy tego bagatelizować. Włosy myj delikatnie, nakładając na nie niewielką ilość szamponu. Jeżeli nie ma takiej konieczności, nie nakładaj kosmetyku na końce, a jedynie na czubek głowy.

#3. Susz włosy w odpowiedni sposób

Nie tylko technika mycia ma znaczenie, ale również technika suszenia jest istotna. Nie skręcaj włosów po umyciu, bo możesz je połamać. Postaraj się delikatnie odcisnąć je w dłoniach, aby pozbyć się nadmiaru wody. Zrezygnuj także z ciasnego owijania ich ręcznikiem, na rzecz delikatnego schowania ich pod bawełnianą koszulką.

#4. Czesz włosy w delikatny sposób

To tyczy się nie tylko kręconych włosów, ale te są szczególnie podatne na uszkodzenia, dlatego tym bardziej wymagają delikatnego traktowania. Najlepszy dla Ciebie będzie drewniany grzebień o szerokim rozstawie ząbków, który nie będzie szarpał i wyrywał włosów.

#5. Pamiętaj o dodatkowym nawilżeniu

Kręcone włosy często są pozbawione wody, dlatego tak bardzo potrzebują nawilżenia. Oprócz odpowiedniego szamponu, stosuj także odżywkę, a raz w tygodniu nakładaj nawilżającą maskę (wybierz taką, która w składzie ma olejek arganowy, kameliowy, słonecznikowy, jojoba lub makadamia) i trzymaj ją przez co najmniej 20 minut. Pij również dużo wody, aby zadziałać na włosy także od wewnątrz.

Czytaj także: 6 kosmetycznych must have na zimę

Jak pielęgnować kręcone włosy
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/436638126374096401/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj