lista marzeń do zrealizowania z przyjaciółką
Źródło: Pinterest

Wasza przyjaźń przeżywa ,,kryzys”? Kłócicie się, ale ty chcesz dojść do porozumienia, bo brakuje ci przyjaciółki? Sprawdź, co możesz zrobić.

Jak pogodzić się z przyjaciółką?

Na spokojnie spójrz na Wasz konflikt jeszcze raz i spróbuj dostrzec w czym obie zawiniłyście. Czasami może  Ci się wydawać, że wina nie leży po Twojej stronie w żadnym stopniu, ale nie zawsze jest to prawdą. Owszem, konflikt może wyniknąć przez jedną z Was, jednak zwykle wina leży po obu stronach. Na spokojnie przeanalizuj wszystko jeszcze raz i ochłoń. Może teraz dostrzeżesz coś, co mogło ci umknąć wcześniej.

Umów się z nią na spotkanie. Wiesz już, że chcesz się pogodzić, więc wyjdź z inicjatywą i zaproś ja na spotkanie, na którym wszystko sobie wyjaśnicie. Jeśli przyjaciółka nie będzie do końca przekonana, powiedz jej, jak bardzo to ważne dla ciebie, żebyście razem porozmawiały.

Bądź szczera. Rozmawiając już z przyjaciółką w celu pogodzenia się, bądź z nią w stu procentach szczera. Nie kryj niczego co cię denerwowało i wyjaśnij swoje zachowanie, jeśli także nie było w porządku. Nie wystarczy, że powiesz: ,,No dobra, to ja przepraszam. Możemy się już pogodzić?”. Niestety to nie załatwi do końca sprawy i może wydawać się nieszczere.

Wysłuchaj co ona ma ci do powiedzenia. Nie tylko ty masz coś do przekazania i pamiętaj, aby pozwolić przyjaciółce także wyrazić swoje emocje. Postaraj się także ją zrozumieć.

Przeproście się. Gdy już wszystko będzie jasne, najzwyczajniej w świecie pogódźcie się. Teraz już obie wiecie co kierowało drugą lub co ona czuła. Rozmowa to podstawa i w tym wypadku to najlepsze rozwiązanie. Czasem faktycznie jest ciężko przyznać się, że my także mogłyśmy zawinić, ale każdy popełnia błędy. Ważne, aby je dostrzec i skorygować. Tak więc najlepiej będzie, jeśli obie wyciągniecie z tego konfliktu jakieś wnioski.

Pamiętaj: ROZMOWA TO PODSTAWA. Dzięki niej lepiej zrozumiesz drugą osobę.

Ciężko Ci zebrać się na rozmowę w 4 oczy, ale naprawdę zależy Ci na pogodzeniu się z przyjaciółką? Napisz do niej list, w którym opiszesz dokładnie swoje uczucia i to, jak bardzo brakuje Ci koleżanki. Czasem łatwiej jest nam przelać myśli na papier, niż je wypowiedzieć.

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj