Jak poprawić trwałość makijażu latem?
Jak poprawić trwałość makijażu latem?

Latem Twój makeup jest nietrwały i musisz go poprawiać kilka razy dziennie? Oto, co zrobić, aby poprawić trwałość makijażu latem.

Choć na lato i słoneczne dni czekamy przez cały rok, to wysokie temperatury często dają nam popalić. Nawet kiedy staramy się chować w cieniu i nosimy nakrycia głowy, nasz makijaż mocno na tym cierpi. Co zrobić, aby przedłużyć jego trwałość? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Jak poprawić trwałość makijażu latem?

#1. Zadbaj o odpowiednią pielęgnację

Aby makijaż był trwały, musisz zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry. Przed nałożeniem makijażu, zadbaj o odpowiednie oczyszczenie oraz nawilżenie cery. Dzięki temu kosmetyki, które nałożysz na buzię, będą do niej lepiej przylegać.

#2. Nałóż bazę pod makijaż

Wypielęgnowana cera to podstawa, ale kosmetyki będą się jeszcze lepiej trzymać na skórze, jeśli zastosujesz bazę pod makijaż. Nałóż odrobinę produktu i poczekaj aż dobrze się wchłonie, a następnie zacznij nakładać pozostałe kosmetyki.

#3. Używaj sypkich kosmetyków

Kosmetyki w formie pudrowej są zdecydowanie lepszym wyborem na lato, ponieważ lepiej przylegają do skóry i nie spływają z niej, tak jak te gęste w płynnej formie. Kremowe formuły lepiej sprawdzają się w chłodniejsze pory roku.

#4. Pamiętaj o pudrze

Puder to Twój przyjaciel podczas upalnych dni. Nie tylko stanowi idealne wykończenie makijażu, ale przede wszystkim przedłuża jego trwałość. Dzięki niemu Twój makeup będzie wyglądał świeżo przez cały dzień.

#5. Użyj utrwalacza

Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twój makijaż utrzymał się przez cały dzień, użyj utrwalacza do makijażu. Produkt ten może zapychać pory, dlatego lepiej nie stosować go codziennie, jednak na większe okazje będzie jak znalazł.

Masz więcej pomysłów na to, jak poprawić trwałość makijażu latem? Podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: Domowej roboty maseczka, która działa jak peeling enzymatyczny
makijaż który gwarantuje powodzenie
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/806566614489820351

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj