Regularne czyszczenie pędzli do makijażu to absolutna podstawa. Jednak jak to robić poprawnie? Zobacz kilka naszych porad.

Częste mycie pędzli do makijażu jest konieczne, ponieważ dzięki temu zapobiegamy rozwijaniu się przeróżnych bakterii, które mogą zaszkodzić naszej skórze. W tym wpisie dowiesz się, jak należy robić to w sposób prawidłowy.

Jak poprawnie czyścić pędzle do makijażu?

Pierwsza kwestia do rozstrzygnięcia: jak często powinno się myć pędzle? To zależy od tego, do czego ich używamy. Pędzle przeznaczone do nakładania kosmetyków o konsystencji płynnej lub kremowej (np. podkłady, korektory), należy myć codziennie, po każdym użyciu. Z kolei te używane do produktów sypkich (np. pudry, róże, cienie do powiek), co 3-4 dni.

Czyszczenie pędzla:

  • Do jego umycia najlepiej będzie zastosować delikatne mydło w płynie lub szampon dla dzieci. Nie należy używać silnych produktów, gdyż mogą one podrażnić naszą skórę.
  • Na początek pędzel należy zmoczyć pod bieżącą wodą. Podczas czyszczenia pędzla, trzymaj go zawsze włosiem skierowanym do dołu!!! W innym wypadku woda dostanie się do trzonka i spowoduje jego rozklejenie się.
  • Po namoczeniu weź na dłoń niewielką ilość mydła/szamponu dla dzieci i zacznij wykonywać pędzlem koliste ruchy od czasu do czasu poruszając nim w prawo i w lewo. Następnie dokładnie spłucz pędzel, kierując go włosiem do dołu. Jeśli woda będzie brudna, umyj go jeszcze raz. Powtarzaj do momentu, kiedy pędzel będzie czysty. Na sam koniec ściśnij go i usuń nadmiar wody.
  • Pędzel susz w poziomej pozycji (może być na ręczniku papierowym), nie pionowej! Nie używaj do tego także kaloryfera ani suszarki. To może tylko go zniszczyć.

Mała porada: Jeżeli włosie twojego pędzla zrobiło się sztywne i/lub szorstkie, użyj odżywki do włosów. Po umyciu pędzla nanieś po prostu na niego zwykłą odżywkę, tak jak to robisz na swoje włosy. Następnie spłucz ją i pozostaw pędzel do wyschnięcia.

Jak poprawnie czyścić pędzle do makijażu?

Źródło zdjęć: Pexels

3 KOMENTARZE

  1. Możecie napisać jakie tanie pędzle polecacie ? Bo chciałam kupić jakiś fajny zestaw ale kompletnie nie wiem który tani nie okaże się ,,bublem”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj