Ukrywasz swój związek przed rodziną, bo boisz się ich reakcji? Sprawdź jak powiedzieć rodzicom o chłopaku.

Pierwszy związek to poważna sprawa. Nie zawsze łatwo jest nam mówić o nim otwarcie, szczególnie gdy chodzi o naszych rodziców. Często wydaje nam się, że mogą oni mieć jakieś zastrzeżenia co do naszego wyboru lub nawet samego faktu posiadania chłopaka. Nierzadko tak właśnie jest. Ile z nas usłyszało, że ma jeszcze czas na miłość i powinno się skupić na nauce? Jednak serce nie sługa i czasami strzała amora trafi nas szybciej niż nasi rodzice by tego chcieli. Jak wyznać im prawdę i powiedzieć o chłopaku? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Jak powiedzieć rodzicom o chłopaku?

Wybadaj teren

Jeśli bardzo boisz się reakcji rodziców na wieść o tym, że masz chłopaka, zacznij od neutralnej rozmowy. Spytaj ile mieli lat jak zaczęli chodzić na randki i co by powiedzieli na to, gdybyś Ty miała chłopaka.

Przygotuj się do tej rozmowy

Zanotuj sobie wszystkie zalety i mocne strony Twojego chłopaka. Koniecznie powiedz o nich rodzicom, gdy będziesz im opowiadać o swoim ukochanym. To ważne, żeby mieli o nim jak najlepsze zdanie. Tylko pamiętaj, żeby mówić prawdę, bo kłamstwo prędzej czy później wyjdzie na jaw i wtedy Twoi rodzice na pewno zmienią zdanie o Twoim chłopaku (na gorsze, bo przecież nikt nie lubi być okłamywanym).

Zdecyduj, komu wyjawisz swój sekret

Mamie, tacie, czy może obojgu naraz? Jeśli boisz się ich przewagi, może wybierz jedno z rodziców (to, które zareaguje spokojniej) i porozmawiaj tylko z nim. Rodzice na pewno jakoś się dogadają między sobą, a Ty unikniesz awantury i niepotrzebnych nerwów.

Wybierz odpowiedni moment

Nie powinnaś informować rodziców o chłopaku w biegu (np. wychodząc z domu i rzucając krótkie ,,idę do kina z moim chłopakiem„). Po pierwsze to niedojrzałe i tylko dasz rodzicom pretekst, że to za wcześnie na chłopaka, a ponadto mogą zabronić Ci wyjść z domu i co wtedy? Lepiej po prostu zacznij rozmowę przy obiedzie lub w wolnej chwili, gdzie żadne z Was nigdzie się nie spieszy.

Pozwól rodzicom poznać Twojego ukochanego

Niechęć do Twojego chłopaka, może wynikać z tego, że Twoi rodzice martwią się o Ciebie i nie są pewni czy jesteś bezpieczna, ponieważ nie znają Twojego ukochanego. Powinniście więc oboje zrobić wszystko, aby zyskać ich akceptację – przyjdźcie kiedyś na obiad, niech Twoi rodzice zadają mu kilka pytań, tak, aby zyskać pewność, że ich ukochana córka jest w dobrych rękach 🙂 Pamiętaj, że oni Cię kochają i chcą dla Ciebie jak najlepiej.

Przekonaj rodziców, że przez związek nie zaniedbasz swoich obowiązków

Często przyczyną niechęci może być obawa przed tym, że skupiając się na miłości, zawalisz szkołę. Dlatego ważne, żebyś przekonała (a potem to udowodniła!) rodziców, że Twój związek nie będzie miał negatywnego wpływu na naukę i nie przełoży się na gorsze stopnie.

Czytaj także: Czy Twój chłopak będzie kiedyś Twoim mężem?

Jak powiedzieć rodzicom o chłopaku?

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj