Znalazłaś swoje wymarzone Conversy, ale boisz się, że ich niska cena jest spowodowana tym, że nie są oryginalne? Sprawdź koniecznie jak rozpoznać podróbki Conversów zanim dokonasz zakupu!

Aby mieć pewność, czy Twoje trampki są oryginalne, musisz zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Jak rozpoznać podróbki Converse All Star

Podeszwa

W oryginalnych butach podeszwa jest wykonana z grubej gumy, a po bokach ma widoczne przeszycia nici. Na spodzie powinien być zamieszczony napis CONVERSE ALL STAR, gwiazda, znaczek ?, a także rozmiar buta.

Logo

W zależności od tego czy trampki są niskie czy wysokie, jego położenie i wygląd się różnią:

#1. Trampki niskie – logo powinno znajdować się na języku i na pięcie. W obu przypadkach logo jest prostokątne.

#2. Trampki wysokie – okrągłe logo znajduje się po wewnętrznej stronie, na wysokości kostki. Logo z tyłu jest takie samo jak w przypadku niskich trampek.

Jak rozpoznać podróbki Converse

Zwróć uwagę czy logo jest wyraźne, czy może zamazane. Logo może również posiadać znaczek ? umieszczony pod gwiazdą, który jednak nie wypływa na jej rozmiar.

Opakowanie

Oryginalne buty są owinięte bibułą z napisem CONVERSE i gwiazdką.

Czubek buta

Zwróć uwagę czy czarna linia wzdłuż czubka buta jest poprowadzona równomiernie. Jeśli jest krzywa to znaczy, że masz do czynienia z podróbkami.

Cena

To powinien być główny wyznacznik oryginalności obuwia. Jeśli Conversy kosztują 100 zł to powinna zaświecić Ci się czerwona lampka. Oryginalny koszt tych butów wynosi około 150-250 zł, więc jeśli buty nie są używane, powinny kosztować właśnie tyle.

Źródło zdjęć: Pexels 

4 KOMENTARZE

  1. A moja ciocia w Stanach kupiła mi converse all star za 15$ w oryginalnym sklepie. Dlatego mam pytanie. Zrobicie post o tym, jak kupować taniej na zagranicznych stronach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj