Chcesz schudnąć do wakacji i zastanawiasz się, jak to zrobić? Podpowiemy Ci!

Ile razy postanawiałaś sobie, że w tym roku na pewno schudniesz? Dni, tygodnie, miesiące jednak mijały, a Ty z mniej lub bardziej poważnego powodu rezygnowałaś z walki o lepsze ciało. Lato mijało (krótki top wciąż leżał w szafie z przyczepioną metką), przychodziła jesień i zima, ale wtedy przecież nie ma sensu zaczynać ćwiczyć, bo jest brzydko/zimno/nie będzie można pochwalić się efektami.

Mamy styczeń. Do wakacji zostało 5 miesięcy. To wystarczająco dużo czasu, żeby schudnąć, pod warunkiem, że zaczniesz już teraz i będziesz to robić z głową. Mądre odchudzanie potrwa trochę dłużej, ale sprawi, że unikniesz efektu jojo.

Jak schudnąć do wakacji?

Nie czekaj do poniedziałku

Co prawda poniedziałek mamy już jutro, ale i tak jeśli zaczniesz od razu, to będziesz jeden dzień do przodu. Jeżeli podjęłaś decyzję o odchudzaniu to nie odkładaj startu na później, tylko zacznij już teraz. Im dłużej będziesz się nad tym zastanawiać, tym więcej wymówek przyjdzie Ci do głowy – zmęczenie, katar, zbliżający się okres… Po prostu zacznij!

Znajdź odpowiednią porę na trening

Co prawda 70% sukcesu to odpowiednia dieta, ale nie można zapominać o ćwiczeniach. Często powodem zniechęcenia do ćwiczeń jest zła pora treningu. Niektórym lepiej ćwiczy się rano, a inni nie wyobrażają sobie wstawać wcześniej, więc taka pora będzie dla nich nieodpowiednia i sprawi, że szybko się poddadzą. Są też i tacy, którzy wolą ćwiczyć wieczorami, ale niektórzy mają wiele obowiązków, więc gdy przychodzi pora treningu, zwyczajnie nie mają na niego siły. Można spróbować ćwiczyć od razu po powrocie do domu – wtedy nie zdążymy wymyślić żadnych wymówek, a po skończonym treningu będziemy mieć resztę dnia do wykorzystania na inne czynności. Najważniejsze to odkryć optymalny dla siebie czas.

Zmiany wprowadzaj stopniowo

Jeśli dotąd jadłaś sporo słodyczy, chipsów, piłaś napoje gazowane, a fast foody gościły w Twoim menu minimum raz w tygodniu, to ciężko będzie Ci zrezygnować z tego wszystkiego od razu na rzecz owoców, warzyw i chudego drobiu. Zacznij od zmniejszenia ilości spożycia niezdrowego jedzenia – wpierw o połowę, później znowu o połowę i tak do 0. Jeśli potrzebujesz od czasu do czasu zrobić sobie cheata to go zrób, bo świadomość, że musisz ściśle trzymać dietę, może

Realnie zaplanuj cele

Warto odkreślić konkretnie ile chcesz schudnąć, ponieważ wtedy łatwiej będzie Ci się do tego zmobilizować. Nie ma jednak sensu stawiać sobie poprzeczki zbyt wysoko, bo jeśli nie uda Ci się zrealizować wygórowanych oczekiwań, szybko się zniechęcisz. Najlepiej określaj cele na każdy kolejny miesiąc i na bieżąco kontroluj wyniki.

Podejmuj wyzwania

W internecie znajdziesz mnóstwo 30-dniowych wyzwań. Niektóre z nich są trudniejsze, a inne prostsze, więc bez problemu znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Przysiady, pompki, brzuszki, deska, miesiąc bez słodyczy, czy fast foodów. Sprawdź ile wytrzymasz w takim postanowieniu, a jeśli się nie uda, to trudno. Co miesiąc podejmuj inne wyzwanie i obserwuj jakie korzyści z tego wynikną.

Czytaj także: Zalety wieczornego treningu

Źródło zdjęć: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj