Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziecie kilka porad, które pomogą Wam w nauce.

Wiele z Was nie raz zastanawiało się pewnie co zrobić, aby uczyć się lepiej. Siedzicie nad książkami przez długie godziny, a efekty są mizerne? Mamy dla Was kilka patentów, które z pewnością Wam pomogą, a w dodatku są one całkiem przyjemne!

Jak się uczyć, żeby się nauczyć?

#1. Zakreślanie informacji

Brzmi banalnie? Otóż to! Jest to jeden z najprostszych i najefektywniejszych sposobów na naukę. Jest on stosowany przez wielu uczniów, ponieważ sprawdza się genialnie! Zakreśl najważniejsze rzeczy w podręczniku, a następnie ucz się z zaznaczonych informacji.

#2. Notowanie najważniejszych informacji

No dobra, była mowa o zakreślaniu informacji, ale co jeśli mamy książki darmowe, które później musimy oddać? Rozwiązanie jest proste – notatki! Zazwyczaj nauczyciele dyktują nam suche regułki do zeszytów, ale z własnego doświadczenia wiemy, że niektóre tematy lepiej jest streszczać samemu – jest to trochę czasochłonne, ale od razu się uczymy i zapamiętujemy najistotniejsze informacje!

#3. Robienie fiszek

Robienie fiszek? Pewnie pomyślicie: komu by się chciało. Przecież słówek można się uczyć inaczej. Jasne, że można. Wiele osób stara się zapamiętywać słówka prosto z książki, jednak grozi to tym, że przy zmianie ich kolejności, może pojawić się problem z przypomnieniem sobie losowego wyrazu. Dzięki fiszkom nie ma takiego problemu, a ich tworzenie wcale nie jest takie czasochłonne, jak mogłoby się wydawać.

#4. Nagradzanie się za naukę

Pewnie jesteście ciekawi jak to działa? Otóż za każdy przeczytany dział, możecie nagradzać się w formie kostki czekolady (najlepsza będzie gorzka, ponieważ jest mniej kaloryczna, ale jeśli chcecie, możecie wybrać inną). To prosty i skuteczny sposób, ale niesie za sobą pewne ryzyko – łakomczuchy mogą mieć problem ze zjedzeniem tylko jednej kosteczki, szczególnie jeśli zaczną się pilnie uczyć 🙂 Dobrym wyjściem będzie także nagradzanie się orzeszkami – są zdrowe i pomagają w nauce.

#5. Czytanie na głos

Okej, pomysł z zakreślaniem jest dobry dla wzrokowców, ale co jeśli jesteście słuchowcami? Otóż najlepszym sposobem jest czytanie na głos tego, czego macie się nauczyć. Dobrym sposobem będzie również nagranie siebie, a następnie słuchanie tego w kółko na słuchawkach Jeśli nie lubicie swojego głosu i najzwyczajniej w świecie Wam on przeszkadza, to możecie poprosić przyjaciela, aby nagrał Wam, jak to czyta, a następnie słuchać jego głosu. Jeśli tekstu nie jest dużo, możecie skorzystać z google translate, gdzie miły, kobiecy głos, wszystko za Was przeczyta 🙂

#6. Nauka na spokojnie

Nie macie już siły i przestałyście rozumieć, co czytacie? Zróbcie sobie przerwę, najlepiej około 30-minutową. Natomiast kiedy się uczycie, starajcie się nie myśleć o niczym innym, żeby się nie rozpraszać. Spróbujcie sobie to wyobrażać, np. kiedy uczycie się wzoru na pole trójkąta, starajcie się wyobrazić ten trójkąt i jak wygląda obliczanie jego pola. Ten sposób jest równie prosty, jak i przyjemny!

Jakie są Wasze sposoby na skuteczną naukę? Piszcie w komentarzach!

Polecamy: Rozwijanie pasji: Kaligrafia

jak się uczyć

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj