Jak sprzedawać ubrania przez internet?
Zdjęcie autorstwa Gustavo Fring z Pexels

Chciałabyś szybko pozbyć się swoich starych ubrań? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak możesz to zrobić!

Ubrania, których od dłuższego czasu nie nosimy, zalegają jedynie w naszych szafach, przez co nie mamy miejsca na nowe ciuchy. To, co u nas jedynie leży, może przydać się innym. Warto więc raz na jakiś czas zrobić przegląd swojej garderoby i odsprzedać część rzeczy. Przy okazji to świetny sposób na to, aby sobie nieco dorobić 🙂

Jak szybko sprzedać stare ubrania?

Sprawdź, czy ubrania są w dobrym stanie

Rzeczy, które chcesz sprzedać, przede wszystkim nie mogą mieć śladów użytkowania, czyli plam lub dziur. Dokładnie obejrzyj ciuch, którego zamierzasz się pozbyć. Obetnij nitki, a jeśli gdzieś pojawiły się kulki, możesz je usunąć za pomocą specjalnej maszynki.

Zadbaj o odpowiednie zdjęcia

Jeśli chcesz sprzedać ubrania przez Internet, zadbaj o to, by na zdjęciach, wyglądały one atrakcyjnie. Odpowiednie światło i obróbka graficzna zwiększą Twoje szanse na szybką sprzedaż ubrań.

Wybierz odpowiednią porę

O wiele bardziej prawdopodobne jest to, że uda Ci się sprzedać bikini wiosną niż zimą. Wybierz odpowiednią porę na sprzedaż konkretnych ubrań, a zwiększysz szanse na znalezienie kupca.

Nie ukrywaj wad i uszkodzeń

Jeśli w bluzce brakuje guzika, a w jeansach zacina się zamek, lepiej zrobisz jeśli uprzedzisz o tym fakcie kupującego. Ukrywając takie fakty, narażasz się na nieprzyjemności lub zwyczajnie zwrot towaru, a tego przecież nie chcesz.

Ustal odpowiednią cenę

Jeśli sprzedajesz ubrania nienoszone, możesz ustalić nieco wyższą cenę niż w przypadku ubrań, które już nosiłaś. Pamiętaj też, że jeśli decydujesz się na sprzedaż przez Internet, musisz zaznaczyć, czy w cenie zawarte są również koszty przesyłki, czy ta kwota doliczana jest do ceny, jaką podajesz w ogłoszeniu.

Gdzie sprzedać ubrania?

Możliwości masz kilka:

  • Przez Internet – to najbardziej popularne miejsce, gdzie możesz szybko sprzedać swoje ubrania. Do wyboru masz portale typu Allegro albo Olx lub też strony typowo nastawione na sprzedaż (wymianę) ubrań, typu: Vinted.pl, Szafa.pl, Mojeciuchy.pl itd.
  • Wśród koleżanek – być może jakaś Twoja znajoma, będzie zainteresowana zakupem lub dokonaniem wymiany.
  • Na Babim Targu – w większych miejscowościach, organizowane są akcje wymiany (lub sprzedaży) ubrań.
  • W lumpeksie – niektóre Second Handy godzą się na kupno starych ubrań, jednak niewiele można na tym zarobić, gdyż stawki liczone są najczęściej w kilogramach.
Jak sprzedawać ubrania przez internet?
Zdjęcie autorstwa Gustavo Fring z Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj