Chcesz szybko pozbyć się starych ubrań? Podpowiemy Ci, jak to zrobić!

Sprawdź, czy ubrania są w dobrym stanie. Części garderoby, które chcesz sprzedać, przede wszystkim nie mogą mieć śladów użytkowania, czyli plam lub dziur. Dokładnie obejrzyj ciuch, którego zamierzasz się pozbyć. Obetnij nitki, a jeśli gdzieś pojawiły się kulki, możesz je usunąć za pomocą specjalnej maszynki.

Zadbaj o odpowiednie zdjęcia. Jeśli chcesz sprzedać ubrania przez Internet, zadbaj o to, by na zdjęciach, wyglądały one atrakcyjnie. Odpowiednie światło i obróbka graficzna zwiększą Twoje szanse na szybką sprzedaż ubrań.

Wybierz odpowiednią porę. O wiele bardziej prawdopodobne jest to, że uda Ci się sprzedać bikini wiosną, niż zimą, dlatego wybierz odpowiednią porę na sprzedaż konkretnych ubrań.

Nie ukrywaj wad i uszkodzeń. Jeśli w bluzce brakuje guzika, a w jeansach zacina się zamek, ale mimo to, zdecydowałaś się sprzedać ubranie, lepiej zrobisz, uprzedzając o tym fakcie kupującego. Ukrywając takie fakty, narażasz się na nieprzyjemności lub zwyczajnie zwrot towaru, a tego przecież nie chcesz.

Ustal odpowiednią cenę. Oczywiście, jeśli sprzedajesz ubrania nienoszone (np. z nieoderwaną metką), możesz je sprzedać za nieco wyższą cenę, niż w przypadku ubrań, które już nosiłaś. Pamiętaj też, że jeśli decydujesz się na sprzedaż przez Internet, musisz zaznaczyć, czy w cenie zawarte są również koszty przesyłki, czy ta kwota doliczana jest do ceny, jaką podajesz w ogłoszeniu.

Gdzie sprzedać ubrania? Możliwości masz kilka:

Internet – to najbardziej popularne miejsce, gdzie możesz szybko sprzedać swoje ubrania. Do wyboru masz portale typu Allegro albo Olx lub też strony typowo nastawione na sprzedaż (wymianę) ubrań, typu: Vinted.pl, Szafa.pl, Mojeciuchy.pl itd.

Wśród koleżanek – być może jakaś Twoja znajoma, będzie zainteresowana zakupem lub dokonaniem wymiany.

Babi Targ – w większych miejscowościach, organizowane są akcje wymiany (lub sprzedaży) ubrań.

Lumpeks – niektóre Second Handy godzą się na kupno starych ubrań, jednak niewiele można na tym zarobić, gdyż stawki liczone są najczęściej w kilogramach.

Źródło tekstu: http://www.dlanastolatek.pl || Źródło zdjęć: http://weheartit.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here