Poznaj skuteczne triki, które pomogą Ci zamaskować drugi podbródek na zdjęciach.

Jak ukryć drugi podbródek na zdjęciach?

#1. Odpowiedni makijaż

Podkreślenie górnych partii twarzy, tj. oczu i ich okolic, odwróci wzrok patrzącego od podwójnego podbródka. Koniecznie potraktuj rzęsy pogrubiającą maskarą, uwydatnij wyregulowane brwi, a na powiekę nałóż cienie (raczej utrzymuj całość w naturalnych kolorach). Jeśli chcesz, namaluj eyelinerem delikatną kreskę. To wszystko przyciągnie czyjąś uwagę, dzięki czemu sprawi, że Twój mankament nie będzie się aż tak rzucał w oczy.

Cuda może zadziałać także odpowiednie konturowanie: nałożenie pudru brązującego pod brodę, wzdłuż linii żuchwy, ładnie ją wymodeluje i wyszczupli, tym samym neutralizując widoczność drugiego podbródka. Ten sam efekt da także konkurowanie tych okolic o ton ciemniejszym podkładem. Jednak w tym wypadku należy mieć nieco więcej wprawy i wyczucia, by dokładnie rozetrzeć kosmetyk i nie przesadzić.

Jak ukryć drugi podbródek na zdjęciach?

#2. Trafnie dobrane ubranie

Bluzki kończące się tuż pod szyją na pewno nie działają korzystnie i tylko podkreślają ten defekt, dlatego należy ich unikać. Bardzo wskazane są natomiast głębokie dekolty, bluzki z wycięciami i rozpinanymi guzikami. Sprawdzają się także golfy, a z racji tego, że mamy zimę, jest to świetna alternatywa.

#3. Odpowiednia poza

Bezwarunkowo nie możesz być zgarbiona i stać z przyciągniętymi ramionami. Przyjmij raczej pewną siebie postawę: wyprostuj się,  ramiona puść luźno, głowę nieco unieść i lekko odchyl w bok.  Wskazanym jest także zarzucenie na twarz postrzępionych końców włosów. Unikaj robienia zdjęć od dołu i zawsze staraj się delikatnie unieść brodę do góry, tak aby skóra szyi była naciągnięta.

#4. Odpowiednie dodatki

Unikaj biżuterii, która znajduje się w okolicy brody i niepotrzebnie przyciąga do niej wzrok. Zamiast długich, wiszących kolczyków, wybierz krótkie, a łańcuszek zastąp długim wisiorkiem.

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj