Masz problem z niską samooceną? Nasz wpis pomoże Ci uwierzyć w siebie!

Jak uwierzyć w siebie?

Bardzo wiele z nas nie akceptuje swojego ciała. Często też nie lubimy swojego charakteru. Cały dzień przeglądamy Instagrama i porównujemy się z innymi dziewczynami. Patrzymy na ich włosy, nogi, brzuch, cerę itd. Później stajemy przed lustrem i wpadamy w rozpacz. Znacie to uczucie? Jesteśmy przekonane, że wiecie, o czym mowa.

Nie raz już słyszałaś, że trzeba w siebie uwierzyć, pokochać siebie, bla bla bla… Tylko że to wcale nie jest takie proste. Choćbyśmy starały się nie wiadomo jak bardzo, to nie będzie tak, że następnego dnia wstaniemy i zaczniemy być pewne siebie, od razu wskoczymy w miniówkę i zdobędziemy świat. Na takie coś trzeba zapracować. Jest to ciężkie, ale na pewno nie niemożliwe.

Przede wszystkim trzeba zapytać się siebie, dlaczego tak źle o sobie myślimy? Co się takiego wydarzyło? Czy ktoś nam coś złego powiedział? A może same nabawiłyśmy się kompleksów?

Nasz pogląd na siebie nie bierze się znikąd – coś jest tego powodem. Musisz znaleźć to „coś”. Kiedy już Ci się to uda, spróbuj rozłożyć tę sytuację na czynniki pierwsze. Czy rzeczywiście było tak źle, jak mówili inni? A może oni wcale nie mieli racji? Zastanów się nad tym.

Później wejdź na tego nieszczęsnego Instagrama. Popatrz na te wszystkie dziewczyny. Śliczne, prawda? I spójrz jeszcze raz. Każda jest inna. Nie ma dwóch takich samych. Różnią się od siebie. A mimo tego, każda z nich jest piękna na swój sposób. Tu dochodzimy do sedna. Nie musimy być takie sama. Co z tego, że jesteśmy niższe lub wyższe od jednej z nich? To nie znaczy, że jesteśmy brzydkie.

Musisz zrozumieć, że są rzeczy, na które nie masz wpływu.

Skupmy się na wzroście. Jesteś niska i już wiesz, że nie urośniesz? Zamiast dołować się nad zdjęciami modelek, spójrz na gwiazdy, które są niskie. Dove Cameron, Salma Hayek, czy Brittany Robertson, to piękne kobiety. Co je łączy? Niski wzrost!

To samo tyczy się wysokich dziewcząt, które nie lubią swojego wzrostu. Nie porównuj się z filigranowymi dziewczynami. Spójrz na Angelinę Jolie, Cindy Crawford lub Mirandę Kerr. To cudowne, wysokie kobiety.

Jest jednak wiele rzeczy, na które mamy wpływ. Oponka na brzuchu, zaniedbane włosy, zęby i paznokcie. Jeżeli nie lubisz swojego brzucha, idź na trening, zmień odżywianie. Nie narzekaj, że inne dziewczyny są zgrabne, zadbane. Większość z nich ciężko pracuje na swoje ciało, swój zadbany wygląd. Jeśli nie stać Cię na super ciuchy, znajdź jakąś dorywczą pracę. Jeżeli nie lubisz swojego ciała, dowiedz się, co dobrze wpłynie na jego wygląd i kondycję. Zadbaj o piękny uśmiech, szczotkuj porządnie swoje zęby. Przestań obgryzać paznokcie! Kup ładny lakier i bierz się do roboty. „Nic się nie zmienia od siedzenia na kanapie„.

Boisz się mówić publicznie? Poćwicz w domu przed lustrem. Później zacznij mówić w szerszym gronie, chociażby przy stole rodzinnym. Zadbaj o swoją wymowę i słownictwo. Zgłaszaj się częściej na lekcji. Ćwicz. Odzywaj się wśród znajomych – to naprawdę ważne.

Na końcu zapytaj się innych, co w Tobie lubią. Nie tylko w wyglądzie, ale również i w charakterze. Odpowiedzi mogą Cię pozytywnie zaskoczyć. Nie odpowiadaj na komplementy przecząco, powiedz otwarcie i z uśmiechem „dziękuję!”. Znajdź to, co lubisz w sobie. Podobają Ci się Twoje oczy? Naucz się jak je podkreślić i zniewalaj spojrzeniem pełnym radości i pewności siebie.

Powodzenia! I pamiętaj – jesteś niepowtarzalna!

Jak uwierzyć w siebie?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj