Chciałabyś zawsze dobrze wyglądać? Oto kilka sprawdzonych trików, które Ci to zagwarantują!

Każda z nas chciałaby zawsze wyglądać dobrze. Nieważne czy ma być to randka, wesele, impreza czy nawet zwykły wypad z koleżankami – mamy ochotę poczuć się po prostu pięknie. Marzenia to jedno, a rzeczywistość to inna sprawa – perfekcyjny wygląd to nie taka prosta sprawa, szczególnie gdy za oknem pada deszcz. Jak temu zaradzić i niezależnie od sytuacji meteorologicznej wyglądać dobrze? Oto kilka wskazówek!

Jak wyglądać dobrze niezależnie od pogody

1. Zawsze noś ze sobą kosmetyczkę

Lepiej zabezpieczyć się na każdą okazję. Co, jeżeli spadnie deszcz i cały makijaż Ci spłynie lub będzie bardzo gorąco i Twoja skóra zacznie się świecić, a tusz odbije się na powiekach? Przezorny zawsze ubezpieczony, więc jeśli planujesz wyjście z domu na dłuższy czas, weź ze sobą kilka kosmetyków. Niezbędnikami będą oczywiście puder, ulubiona pomadka, korektor, perfumy oraz bibułki matujące (idealne dla świecącej się cery). Warto zaopatrzyć się również w parę patyczków do uszu, które przydadzą się, np. do zmycia pokruszonego tuszu.

2. Przeglądaj się

Kontroluj to, jak wyglądasz. Schowaj do kieszeni małe lusterko i co jakiś czas rzuć okiem, czy z Twoim makijażem i włosami jest wszystko w porządku.

3. Czesz włosy

Jeżeli decydujesz się na rozpuszczone włosy, musisz liczyć się z tym, że (szczególnie zimą) robią się z nich straszne kołtuny. Wyczesuj je w wolnej chwili, a na pewno dzięki temu będą wyglądać lepiej.

4. Sprawdzaj pogodę

Przed wyjściem z domu koniecznie sprawdzaj jaka ma być temperatura oraz ilość opadów danym dniu. Pomoże Ci to m.in. uniknąć wyjścia w stroju niedostosowanym do warunków atmosferycznych.

5. Noś parasol

Niby ciepły i piękny dzień, jednak wypada coś, czego nie przewidziałaś – deszcz. Twoje długo układane włosy diabli wzięli, plus jesteś cała mokra. Mały parasol w torebce nie będzie ważył zbyt wiele, a może Cię uratować w krytycznych sytuacjach.

6. Zimą zakładaj czapkę

Jeżeli Twoje włosy są skłonne do lokowania, puszenia i w zimie nawet prostownica nie pomaga, ubieraj czapkę lub kaptur i zdejmuj go dopiero w miejscu docelowym. Fryzura będzie wyglądać o wiele lepiej, a Ty nie będziesz musiała przejmować się ,,afro” na Twojej głowie 🙂

Jak wyglądać dobrze

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj