Chciałabyś zawsze dobrze wyglądać? Oto kilka sprawdzonych trików, które Ci to zagwarantują!

Każda z nas chciałaby zawsze wyglądać dobrze. Nieważne czy ma być to randka, wesele, impreza czy nawet zwykły wypad z koleżankami – mamy ochotę poczuć się po prostu pięknie. Marzenia to jedno, a rzeczywistość to inna sprawa – perfekcyjny wygląd to nie taka prosta sprawa, szczególnie gdy za oknem pada deszcz. Jak temu zaradzić i niezależnie od sytuacji meteorologicznej wyglądać dobrze? Oto kilka wskazówek!

Jak zawsze dobrze wyglądać?

1. Zawsze noś ze sobą kosmetyczkę

Lepiej zabezpieczyć się na każdą okazję. Co, jeżeli spadnie deszcz i cały makijaż Ci spłynie lub będzie bardzo gorąco i Twoja skóra zacznie się świecić, a tusz odbije się na powiekach? Przezorny zawsze ubezpieczony, więc jeśli planujesz wyjście z domu na dłuższy czas, weź ze sobą kilka kosmetyków. Niezbędnikami będą oczywiście puder, ulubiona pomadka, korektor, perfumy oraz bibułki matujące (idealne dla świecącej się cery). Warto zaopatrzyć się również w parę patyczków do uszu, które przydadzą się, np. do zmycia pokruszonego tuszu.

2. Przeglądaj się

Kontroluj to, jak wyglądasz. Schowaj do kieszeni małe lusterko i co jakiś czas rzuć okiem, czy z Twoim makijażem i włosami jest wszystko w porządku.

3. Czesz włosy

Jeżeli decydujesz się na rozpuszczone włosy, musisz liczyć się z tym, że (szczególnie zimą) robią się z nich straszne kołtuny. Wyczesuj je w wolnej chwili, a na pewno dzięki temu będą wyglądać lepiej.

4. Sprawdzaj pogodę

Przed wyjściem z domu koniecznie sprawdzaj jaka ma być temperatura oraz ilość opadów danym dniu. Pomoże Ci to m.in. uniknąć wyjścia w stroju niedostosowanym do warunków atmosferycznych.

5. Noś parasol

Niby ciepły i piękny dzień, jednak wypada coś, czego nie przewidziałaś – deszcz. Twoje długo układane włosy diabli wzięli, plus jesteś cała mokra. Mały parasol w torebce nie będzie ważył zbyt wiele, a może Cię uratować w krytycznych sytuacjach.

6. Zimą zakładaj czapkę

Jeżeli Twoje włosy są skłonne do lokowania, puszenia i w zimie nawet prostownica nie pomaga, ubieraj czapkę lub kaptur i zdejmuj go dopiero w miejscu docelowym. Fryzura będzie wyglądać o wiele lepiej, a Ty nie będziesz musiała przejmować się ,,afro” na Twojej głowie 🙂

Jak wyglądać dobrze

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here