Jak zadbać o włosy jesienią?
Źródło: Pinterest

Marzysz o pięknych, zadbanych włosach jesienią? Sprawdź, jak o nie zadbać.

Lato niestety pomału już się kończy. Dni robią się coraz krótsze, a temperatury coraz niższe. Nasze włosy, osłabione po lecie, zasługują na wzmożoną pielęgnację, szczególnie że zbliża się jesień i będą one narażone na działanie niższych temperatur, wiatru, wilgoci oraz ciepłego powietrza w pomieszczeniach, które je dodatkowo wysusza. Sprawdź, jak zadbać o włosy jesienią, aby były zdrowe i lśniące.

Jak zadbać o włosy jesienią?

#1. Podetnij końcówki

Skrócenie włosów po lecie jest bardzo dobrym pomysłem. Pozbędziesz się dzięki temu rozdwojonych końcówek, które latem narażone były na działanie wiatru, słońca, słonej lub chlorowanej wody, co z pewnością je osłabiło. Ponadto podcięcie końcówek sprawi, że Twoje włosy będą się lepiej układać.

#2. Myj włosy rzadziej

Jesienią temperatury są już niższe, więc włosy nie przetłuszczają się tak mocno, jak latem. Warto wykorzystać ten fakt i spróbować ograniczyć częstotliwość mycia włosów. Warto też częściej używać łagodnych szamponów, a raz w tygodniu sięgać po te mocniejsze, które zapewnią lepsze oczyszczanie.

#3. Nawilżaj

Raz lub dwa razy w tygodniu poświęć więcej czasu swoim włosom i zadbaj o ich dogłębne nawilżenie. Nałóż na końcówki (albo całą ich długość) olejek i pozostaw na przynajmniej godzinę. Następnie zmyj delikatnym szamponem i nałóż na włosy regenerującą maskę. Trzymaj ją na włosach przez minimum 40 minut (możesz nałożyć czepek i owinąć głowę ręcznikiem, aby maska zadziałała jeszcze lepiej). Na sam koniec umyj dokładnie włosy i wysusz.

Czytaj także: Jakie olejki będą najlepsze dla Twoich włosów?

#4. Chroń włosy przed wiatrem

Zimny wiatr może mieć niekorzystny wpływ na Twoje włosy, ponieważ nie tylko je osłabia, ale także zwiększa ryzyko ich poplątania. Aby do tego nie dopuścić, pamiętaj o tym, aby nosić czapkę lub chować włosy pod szalem.

#5. Jedz owoce i warzywa

Jesienią oraz zimą nasz organizm potrzebuje jeszcze więcej witamin niż latem. Aby dostarczyć mu ich odpowiednią ilość, jedz minimum 1 owoc i 1 warzywo dziennie (eksperci zalecają jeść 8 porcji warzyw na dzień!). Po jakimś czasie spróbuj stopniowo zwiększać ich liczbę.

#6. Zadbaj o odpowiednią suplementację

Nie wszystkie składniki odżywcze jesteśmy w stanie dostarczyć do naszego organizmu wraz z pokarmem. Dobrze jest więc wspomagać się dodatkowo suplementami, które zapewnią nam odpowiednią dawkę witamin i mikroskładników.

Polecamy: Proste fryzury idealne do szkoły

Jak zadbać o włosy jesienią?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj