Z tego wpisu dowiesz się, jak załagodzić bóle menstruacyjne.

Każda z nas zapewne się zgodzi, że miesiączka nie należy do najprzyjemniejszych aspektów bycia kobietą. Nie możemy zatrzymać tego procesu, ale możemy uśmierzyć ból, który często mu towarzyszy. Mamy dla Was skuteczne sposoby, które pomogą wam załagodzić ból menstruacyjny.

Jak załagodzić bóle menstruacyjne?

1. Tabletka przeciwbólowa. To chyba najbardziej znana metoda, aby pozbyć się bólu spowodowanego przez okres. Najskuteczniejszymi środkami będą te, które zawierają ibuprofen (np. Ibuprom), chociaż inne leki też na pewno powinny pomóc. Ulgę przynosi również zażywanie leków rozkurczowych, takich jak np. NO-SPA.

2. Ćwiczenia. Wiele z nas, podczas miesiączki przynosi zwolnienia na lekcje wf-u, czy też rezygnuje z ćwiczeń w domu. Czy faktycznie jest to dobre rozwiązanie? Otóż, nie. Odpowiednie ćwiczenia polepszą Twoje samopoczucie. Najlepszymi ćwiczeniami w domu będzie np. joga. Zmniejsza skurcze, wycisza umysł oraz rozluźnia ciało. Podczas wysiłku fizycznego wydzielają się hormony szczęścia, tzw. endorfiny, które tłumią ból.

3. Sposób odżywiania się. To, co jemy, również ma wpływ na nasze samopoczucie podczas miesiączki. Unikaj soli i ostrych przypraw, kawy, mocnej herbaty oraz napojów gazowanych. Pij napary ziołowe, które są zdrowsze i dodatkowo mają właściwości zdrowotne (najlepiej zacznij już na kilka dni przed planowaną miesiączką).

4. Termofor. Możesz na brzuch położyć sobie termofor. To powinno sprawić, że ból się zmniejszy. W tym przypadku równie skuteczna będzie gorąca kąpiel, jednak niestety może ona zwiększyć krwawienie. Termofor możesz zastąpić gorącym ręcznikiem.

5. Masaż. Delikatny masaż brzucha nie powinien zaszkodzić. Dzięki niemu rozluźnisz się, a ból powinien się zmniejszyć.

Jak załagodzić bóle menstruacyjne?
Źródło: Bloatingkd.tk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj