Zdobyliście pieniądze, przekonaliście rodziców i zarezerwowaliście nocleg. Stało się! Jedziecie na wakacje! Sprawdź, o czym musisz pamiętać, planując wspólny wyjazd.

Zadbajcie o Wasze bezpieczeństwo. To, że rodzice pozwolili Wam na samotny wyjazd, jest i tak dużym sukcesem (dla Was) i ogromnym stresem (dla Waszych rodziców), więc pamiętajcie, żeby zostawić im dokładny adres Waszego noclegu i często do nich dzwonić.

Zabezpieczajcie się! Wakacyjna atmosfera, poczucie wolności i beztroski, zero kontroli – to wszystko sprawia, że na wyjeździe często dajecie się ponieść chwili. Fajnie, że udało Wam się wyjechać we dwoje, ale jeszcze lepiej byłoby, gdybyście do domu wrócili w tym samym składzie 🙂 Warto pomyśleć o tym wcześniej i udać się do ginekologa, który pomoże dobrać Ci najlepszą metodę antykoncepcji lub zaopatrzyć się w prezerwatywy.

Zaplanuj atrakcje. Boisz się, że wyjazd okaże się kompletną klapą? Zaplanuj wcześniej, co będziecie robić! Oczywiście nie chodzi o to, by mieć zaplanowane każde 5 minut Waszego wyjazdu. Warto jednak zastanowić się, co będziecie robić, gdy będzie padać? Czy zamierzacie całe dnie leżeć na plaży, czy jeszcze coś pozwiedzać? W Internecie znajdziecie informacje, jakie miejscowe atrakcje warto zobaczyć.

Sprawdź: Jak samodzielnie zaplanować wyjazd?

Nie myśl tylko o sobie. To Wasz wspólny wyjazd, więc zadbaj o to, abyście oboje bawili się równie dobrze. Ty wolisz się opalać, a Twój chłopak spacerować? Idźcie na kompromis! Jeśli on nie lubi ryb, zamiast do smażalni, idziecie na obiad gdzieś, gdzie oboje się najecie 🙂 Warto po prostu zapytać chłopaka co chciałby robić, żeby nie były to Wasze ostatnie wspólne wakacje.

Pomyśl o pieniądzach. Przed wyjazdem warto mniej więcej policzyć ile pieniędzy potrzebujecie na wyjazd i do tej sumy dodać jeszcze niewielką kwotę ,,na wszelki wypadek”. Jeśli nie macie wykupionych posiłków, policz ile mniej więcej wydacie na śniadanie, obiad i kolację. Do tego oczywiście dochodzą lody, gofry, zimne napoje, ewentualne pamiątki dla najbliższych i miejskie atrakcje, z których być może skorzystacie. Pamiętaj, że lepiej wziąć za dużo i przywieźć pieniądze do domu, niż mieć za mało i musieć z czegoś rezygnować.

Zrób listę rzeczy do spakowania. Warto zacząć ją pisać na kilka dni przed wyjazdem, gdyż pakując się na ostatnią chwilę, możesz zapomnieć o ważnych rzeczach. Oczywiście większość rzeczy można kupić na miejscu – w końcu nie jedziecie do dżungli, ale wiadomo, że ceny w wakacyjnych kurortach są wysokie. Warto wcześniej dowiedzieć się, czy nie musicie przywieźć własnych sztućców, talerzy i kubków.

Jak zaplanować wakacje z chłopakiem?Źródło tekstu: http://www.dlanastolatek.pl || Źródło zdjęć: http://weheartit.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here