Jak zatrzeć złe pierwsze wrażenie?

Widziałaś kogoś pierwszy raz w życiu i zrobiłaś na nim złe wrażenie? Sprawdź, jak możesz je zatrzeć.

Mówi się, że złe pierwsze wrażenie niełatwo jest ciężko jest zatrzeć i rzeczywiście czasami jest to nawet niemożliwe. Na szczęście nie zawsze jest aż tak źle i czasami można wszystko naprawić przy odrobinie dobrej woli obu stron. W tym wpisie podpowiemy Ci, co możesz zrobić, aby zatrzeć złe pierwsze wrażenie.

Jak zatrzeć złe pierwsze wrażenie?

1. Bądź szczera sama ze sobą. Zrób rachunek sumienia i zastanów się, co zrobiłaś źle. Czy swoim zachowaniem sprawiłaś komuś przykrość lub wprawiłaś kogoś w zakłopotanie? Aby w przyszłości nie powielać tych samych błędów, musisz je sobie najpierw uświadomić.

2. Bądź szczera z innymi. Porozmawiaj z osobą, która była świadkiem tej sytuacji i zrzuć z siebie ten ciężar. Z pewnością zrobi Ci się lepiej, a przy okazji udowodnisz, że naprawdę żałujesz swojego zachowania.

3. Przeproś innych, jeżeli jest taka konieczność. Jeżeli podczas pierwszego spotkania przypadkiem (albo celowo) sprawiłaś komuś przykrość lub postawiłaś jakąś osobę w niezręcznej sytuacji, to z pewnością przeprosiny pomogą Ci zatrzeć złe pierwsze wrażenie. Większość ludzi po takim geście będzie skłonna dać Ci drugą szansę.

4. Staraj się nie popełniać tych samych błędów. Przy kolejnej okazji postaraj się pokazać od tej lepszej strony. Zastanów się dwa razy, zanim powiesz lub zrobisz coś, co może negatywnie wpłynąć na Twój wizerunek i to, jak Cię odbierają inni.

5. Nie rób niczego wbrew sobie. Jesteś szczera i na pierwszym spotkaniu powiedziałaś komuś prawdę prosto w oczy, co zostało źle odebrane? Zastanów się, czy faktycznie chcesz udawać kogoś, kim nie jesteś, tylko po to, aby towarzystwo Cię zaakceptowało.

Złe pierwsze wrażenie ciężko jest zatrzeć, ale nie jest to niemożliwe. Przy odrobinie wysiłku można osiągnąć zamierzony cel, ale czasami nie warto robić czegoś wbrew sobie i na siłę, aby za wszelką cenę przypodobać się towarzystwu.

Polecamy: Jak otworzyć się przed swoją klasą?

Jak zatrzeć złe pierwsze wrażenie?
Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj