Jak zerwać z chłopakiem?
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/750201250423711670

Chciałabyś zakończyć związek z chłopakiem, ale nie wiesz, jak to zrobić? W tym wpisie znajdziesz podpowiedź.

Rozstania nigdy nie są przyjemne, bo oznaczają, że ponieśliśmy klęskę. Często jednak to najlepsze wyjście z sytuacji i szansa na odnalezienie szczęścia u boku kogoś innego. W tym wpisie podpowiadamy, jak skutecznie zerwać z chłopakiem, aby rozstanie było możliwie jak najmniej bolesne dla obu stron.

Jak zerwać z chłopakiem?

#1. Przygotuj się do rozmowy

W tym wypadku pójście na żywioł nie jest dobrym pomysłem. Przygotuj się i zastanów, co dokładnie chcesz powiedzieć. Możesz opracować sobie w myślach mini scenariusz, ale weź pod uwagę, że nie wszystko musi iść zgodnie z Twoim planem.

#2. Wybierz odpowiedni moment

Jeżeli nie chcesz dodatkowo dobijać chłopaka, nie kończ związku w Święta, jego urodziny czy Waszą rocznicę. Kiepskim momentem jest również romantyczna randka. Najlepiej umów się z nim na jakimś neutralnym gruncie (czyli poza domem), gdzie będziecie mogli pobyć sami.

#3. Nie zrywaj przez sms

Rozstanie poprzez smsa czy za pośrednictwem Facebooka jest bardzo słabe. Świadczy o Twojej niedojrzałości i braku szacunku wobec chłopaka. Mimo iż zrywanie jest trudne, powinnaś zebrać się na odwagę i spotkać z nim twarzą w twarz.

#4. Bądź szczera

Nie szukaj wymówek, bo tylko narobisz mu niepotrzebnych nadziei. Po prostu powiedz szczerze, że już nie czujesz do niego tego, co wcześniej. Możesz powiedzieć, co było nie tak, ale unikaj rzucania oskarżeń, tak aby rozmowa nie przerodziła się w litanię wad chłopaka.

#5. Nie szukaj usprawiedliwienia

Nie próbuj się wybielać, bo to nie ma sensu. Jeżeli chłopak nie naciska i za wszelką cenę nie próbuje poznać przyczyny rozstania, nie szukaj usprawiedliwienia. Wymienianie jego wad i przywoływanie najgorszych momentów Waszego związku tylko go dobije.

#6. Bądź stanowcza

Zrywając z chłopakiem musisz być pewna swojej decyzji. Okazując zawahanie możesz narobić mu nadziei, że jeszcze nie wszystko stracone. W takiej sytuacji chłopak może próbować nakłonić Cię do zmiany decyzji, a Ty będziesz miała jeszcze większy problem, aby zakończyć Wasz związek.

Teksty, których lepiej unikać podczas rozstania:
  • ,,Zostańmy przyjaciółmi?
  • ,,Nie zasługuję na Ciebie?
  • ,,Na pewno znajdziesz lepszą ode mnie?
  • ,,I tak by nam nie wyszło”
  • ,,Możemy się czasem spotkać na kawę”.

Rozstania nigdy nie są proste, ale jeśli czujesz, że Wasze uczucie się wypaliło, nie przeciągaj tej decyzji w nieskończoność. Oboje macie prawo poszukać szczęścia gdzie indziej.

Czytaj także: Czy warto wracać do ex?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj