Nie jesteś pewna jaki jest Twój styl? A może jeszcze go nie odnalazłaś? W tym wpisie pomożemy Ci w poszukiwaniach Twojego własnego stylu!

Styl to nie tylko sposób ubierania się. To także sposób chodzenia, wysławiania się, maniery i makijaż, czyli tak naprawdę to, jak postrzegają nas inni. Poszukiwanie stylu wymaga czasu i cierpliwości, ale żeby Ci w tym pomóc, przygotowałyśmy poniżej kilka porad, które ułatwią Ci poszukiwanie Twojego sposobu na modę 🙂

Jak odnaleźć swój styl?

#1. Szukaj inspiracji

Gdzie? Wszędzie! Źródeł inspiracji jest mnóstwo – ulica, szkoła, magazyny, no i przede wszystkim – Internet. Pamiętaj jednak, aby czerpać inspiracje z głową. Najlepiej gdy znajdziesz sobie dwie różne inspiracje – celebrytkę i zwyczajną dziewczynę (najlepiej o podobnym kolorze włosów, budowie ciała do Ciebie). Myśl realnie o swoich stylizacjach i makijażu – gwiazdy Hollywood żyją przecież w cieplejszym klimacie, co wieczór goszczą na czerwonych dywanach i oczywiście mają swoich prywatnych stylistów.

#2. Zorganizuj swoją szafę

Nawet nie wiesz, jak bardzo może pomóc przegląd szafy. Zobaczysz wtedy, co lubisz nosić, co jeszcze trzymasz w szafie, a co wylądowało na najniższej półce i poszło w odstawkę. Podziel swoje ubrania na kategorie: noszone i lubiane, nienoszone oraz te, których nigdy (nie wiedzieć czemu) nie założyłaś. Te ostatnie przymierzaj, kompletuj zestawy – może przekonasz się do niektórych z nich i będą podstawowymi elementami Twojego stylu. Popatrz na kolory i fasony w szafie – w ten sposób będzie Ci łatwiej rozpoznać swój styl.

#3. Naucz się swojego ciała

Kluczem do sukcesu każdej stylizacji jest rozpoznanie typu swojej sylwetki. Gdy już to zrobisz, musisz nauczyć się dopasowywać do siebie ubrania. Podkreślaj to, czym zostałaś szczęśliwie obdarowana, a drobne mankamenty sprytnie ukrywaj. Dla przykładu: bluzki z baskinkami i rozkloszowane sukienki pięknie zarysują wcięcie w talii, a ołówkowe spódniczki podkreślą długie, szczupłe nogi. Naucz się pokazywać swoje atuty, których inni mogą Ci tylko pozazdrościć! 🙂

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here