Sprawdź, w jaki sposób krok po kroku zrobić idealne kreskę na powiekach!

Jak zrobić idealną kreskę eyelinerem

Wbrew pozorom zrobienie idealnej kreski za pomocą eyelinera, nie jest wcale taką prostą sprawą. Przede wszystkim musisz wybrać odpowiedni eyeliner. Na rynku dostępne są w wersji żelowej, płynnej lub w pisaku. Nasze typy to:

Eyeliner w płynie: Wibo / Lovely – mają bardzo przystępną cenę (kosztują około 6 zł) i są dostępne w drogeriach Rossmann. Jest wydajny, nie zasycha zbyt szybko, posiada precyzyjny, delikatny pędzelek.

Eyeliner w żelu: Essence, Gel Eyeliner – kosztuje około 12 zł, dostępny w drogeriach Natura oraz w sklepach Douglas. Świetne kryje i całkiem dobrze się rozprowadza. Kreski są trwałe i nie odbijają się, ani nie kruszą.

Eyeliner w pisaku: Eveline, Professional Make – Up – kosztuje około 12 zł i jest dostępny w drogeriach Rossmann. Posiada cienką, miękką końcówkę, która pozwala na zrobienie różnych grubości kresek. Nie kruszy się i nie rozmazuje, a kolor nie traci na intensywności. Polecamy go początkującym dziewczynom, ponieważ najłatwiej narysować nim idealną kreskę.

Metodą prób i błędów sprawdź, jaka kreska najlepiej pasuje do Twojego kształtu oka.

– Jeśli masz oczy szeroko rozstawione, powinnaś podkreślić również wewnętrzne kąciki oczu. Kreskę zrób od połowy powieki do jej zewnętrznego kącika, a następnie bardzo cienką od wewnętrznego kącika, do środka oka.

– Jeśli coś pójdzie nie tak, użyj patyczka higienicznego zanurzonego w płynie do demakijażu, aby wyrównać kreskę.

– Aby optycznie wydłużyć oko domaluj ,,jaskółkę” biegnącą w bok, a jeśli chcesz optycznie podnieść oko do góry, jaskółka powinna być uniesiona ku górze.

– Trzymaj się zasady ,,im mniej, tym lepiej”. Zawsze łatwiej jest domalować kreskę i później ją pogrubić, niż ścierać. Dokładnie przyjrzyj się kreskom na obu powiekach – muszą być tej samej długości i grubości.

– Aby narysować prostą kreskę, oprzyj dłoń na policzku.

– Kreski lepiej będą się trzymać na powiece, jeśli pomalujesz je wpierw bazą pod makijaż lub przypudrujesz powiekę lub pomalujesz ją cielistym cieniem.

Jak zrobić idealną kreskę eyelinerem

Źródło zdjęć: http://favim.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj