Masz pełno kompleksów i chciałabyś podnieść swoją samoocenę? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak to zrobić!

Chyba nie ma na świecie osoby pozbawionej kompleksów. Praktycznie każda z nas chciałaby coś w sobie zmienić. Kompleksy to jedno, ale niska samoocena spowodowana tymi kompleksami to już inna sprawa. Jak pokochać siebie i uwierzyć, że mimo swoich wad, jesteś wspaniała? Czytaj dalej!

Jak zwiększyć swoją samoocenę?

#1. Każdego dnia znajdź w sobie coś pięknego. Codziennie przez 7 dni stawaj przed lustrem i przyglądaj się swojemu odbiciu. Oczywiście to nie jest proste zadanie, bo może Ci się wydawać, że nie ma w Tobie nic pięknego, ale uwierz, że 7 cech to naprawdę niewiele.

#2. Poproś najbliższych o pomoc. Kolejnym krokiem będzie zaangażowanie Twojego otoczenia w podniesienie Twojej samooceny. Poproś mamę, tatę, babcię, siostrę lub przyjaciółkę, żeby powiedziały Ci, co im się w Tobie podoba. Być może odkryjesz dzięki temu kolejną piękną rzecz w sobie.

#3. Wypisz wszystko na kartce. Jeśli masz tablicę korkową, to możesz tę listę na niej przywiesić, a jeśli nie, to schowaj ją do pamiętnika, portfela lub książki, którą aktualnie czytasz. Ważne, żebyś miała tę kartkę zawsze blisko siebie, szczególnie w gorszych chwilach.

#4. Poszerzaj horyzonty. Nie tylko wygląd jest ważny w życiu. Niska samoocena pojawia się również w momencie, gdy nie mamy żadnych pasji. Tak jest w Twoim przypadku? Pora to zmienić! Poszukaj czegoś co Cię zainteresuje i zacznij rozwijać to hobby. Jeśli nie masz pomysłu, to skorzystaj z naszych podpowiedzi: Jak znaleźć sobie hobby?

#5. Pomyśl o kompleksach. Zastanów się co powoduje u Ciebie niską samoocenę. Możesz też wypisać sobie to wszystko na kartce. Teraz pomyśl w jaki sposób możesz się zmienić, żeby wyeliminować wszystkie te cechy. Możesz zacząć od tych najprostszych lub najtrudniejszych. Ważne, żebyś systematycznie je odhaczała i zmniejszała liczbę rzeczy powodujących u Ciebie kompleksy.

#6. Nagradzaj się za każdy sukces. Za każdym razem, gdy uda Ci się zapomnieć o swoich kompleksach i będziesz czuć się piękna, spraw sobie coś miłego. Zapisuj również każdy komplement, który usłyszysz na swój temat i nigdy nie zaprzeczaj, gdy ktoś powie Ci coś miłego! Skoro to zrobił, to znaczy, że pełni na to zasłużyłaś, więc po prostu podziękuj 🙂

Jak Wy radzicie sobie z niską samooceną i kompleksami? Piszcie w komentarzach!

Jak zwiększyć swoją samoocenę?

Źródło zdjęć: Pexels

4 KOMENTARZE

  1. Chciałabym abyście zrobili post w którym ” jakie są najlepsze kosmetyki dla nastolatki ” chodzi mi ogolnie o kremy żele oczyszczające , masujące , odświeżające itp

  2. A moglibyscie zrobić wpis o tym jak znaleźć sobie znajomych. Bo ja jade na kolonie na 2 tygodnie i nikogo tam nie będę znała. Będę sama i chcę się z kimś zakolegować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj