W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na pytanie, kiedy należy zacząć się malować.

Wiele nastolatek zadaje sobie to pytanie. Kiedy jest odpowiedni moment, żeby zacząć się malować? Czy wtedy kiedy na twarzy pojawi się trądzik? A może wtedy, gdy koleżanki zaczną się już malować? Na to pytanie nie ma jednej, poprawnej odpowiedzi.

Na pewno nie powinnaś w tej kwestii kierować się opinią swoich koleżanek. To, że one zaczęły już używać kosmetyków, nie oznacza, że Ty też musisz to robić. Każda z nas jest inna i to co jest dobre dla Twoich przyjaciółek, niekoniecznie musi być dobre dla Ciebie. Podejmowanie takiej decyzji pod wpływem presji lub nacisków otoczenia, nie jest dobrym pomysłem.

Zanim podejmiesz decyzję, że zaczynasz się malować, zastanów się, dlaczego chcesz to robić. Żeby zakryć niedoskonałości na twarzy, a może żeby wyglądać na starszą? Faktycznie uważasz, że to już czas i powinnaś, czy raczej wszystkie koleżanki już to robią i nie chcesz zostać w tyle?

Tak naprawdę nie da się ustalić momentu, w którym powinnaś zacząć się malować, bo wcale nie musisz tego robić. Jeśli dobrze czujesz się bez makijażu, to po co to zmieniać? Im mniej kosmetyków mamy na buzi, tym nasza cera jest bardziej szczęśliwa 🙂 Im później zaczniesz robić makeup, tym lepiej dla Twojej skóry.

Warto w tym wypadku porozmawiać z mamą lub poszukać wsparcia u starszej siostry. Z pewnością udzielą Ci kilku cennych wskazówek, a także nauczą kilku makijażowych trików.

Pamiętaj, że decyzja o rozpoczęcia swojej przygody z makijażem to indywidualna kwestia i nikt nie powinien wywierać na Tobie presji, że to już ten czas. Jeżeli chcesz spróbować to zacznij od błyszczyku, maskary lub kremu BB i sprawdź, jak będziesz się z tym czuć. Uczucie dyskomfortu z pewnością nie powinno Ci towarzyszyć, dlatego w przypadku, gdybyś go odczuwała, to po prostu odpuść. Nic na siłę!

Polecamy: 5 urodowych tipów, które musisz poznać!

Kiedy zacząć się malować?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj