Obecnie oferta produktów do twarzy jest bardzo zróżnicowana. Podstawą pielęgnacji, obok dobrze dobranego żelu do mycia, toniku oraz kremu, powinna być jednak maseczka. Po taki produkt warto sięgać przynajmniej raz w tygodniu. Maseczki do twarzy wyróżniają się bardziej skoncentrowaną formułą niż standardowe kremy. Obecnie dostępne są w różnych formach nasączonych składnikami aktywnymi tkanin, żeli czy typu peel-off. Kiedy warto stosować maseczkę do twarzy? Podpowiadamy.

Jaki właściwości mogą mieć maseczki do twarzy?

Maseczki do twarzy dostępne są w szerokiej gamie różnych opcji. Dlatego zawsze taki produkt należy dostosować do swoich potrzeb i typu cery. Obecnie na rynku znajdziemy zarówno maseczki nawilżające, jak i odżywcze, regenerujące, złuszczające, oczyszczające czy rozjaśniające. Każda z nich wykazuje się innymi właściwościami i posiada nieco inny zestaw składników aktywnych. Dlatego wybierając taki produkt, zastanówmy się na tym nad tym, na jakim efekcie nam zależy.

Jeżeli na przykład nasza skóra jest odwodniona i sucha, wówczas warto sięgnąć po nawilżającą maseczkę do twarzy. Taki produkt możemy stosować nawet codziennie w sytuacji kiedy zmagamy się ze sporym przesuszeniem cery. Odżywcze maseczki z kolei warto stosować przynajmniej raz w tygodniu. Oczyszczające i matujące wersje, po które chętnie sięgają posiadaczki cery tłustej, powinny być wykorzystywane maksimum 1-2 razy w tygodniu, ponieważ w przeciwnym wypadku możemy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego i przesuszyć skórę, a co za tym idzie, będzie ona produkowała jeszcze więcej sebum.

W jakich sytuacjach warto stosować maseczkę do twarzy?

Warto stosować maseczki do twarzy regularnie i włączyć je do swojej tygodniowej rutyny pielęgnacyjnej. Przynajmniej raz w tygodniu, dobrze jest postawić na produkt o działaniu nawilżającym lub odżywczym, w zależności od potrzeb naszej skóry. Raz na 7-14 dni możemy wykorzystać również maskę oczyszczającą lub złuszczającą. Takie produkty jednak nie sprawdzą się zawsze, zwłaszcza w przypadku wrażliwej lub atopowej skóry. Pamiętajmy również o tym, by nie stosować kilku maseczek tego samego dnia. Wyjątkiem jest maseczka oczyszczająca lub złuszczająca, po której możemy wykorzystać jeszcze wersję nawilżającą, lub regenerującą.

Maseczka do twarzy – rano czy wieczorem?

Mimo że zwykle najwięcej czasu na pielęgnację skóry poświęcamy wieczorem, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by nałożyć taki kosmetyk również rano. Wiele zależy od jego właściwości. Rano możemy wykorzystać na przykład oczyszczającą maseczkę na twarz, która reguluje wydzielanie sebum i zmniejsza widoczność porów. W takim przypadku świetnie sprawdzą się na przykład glinki czy kosmetyki z węglem aktywnym w składzie. Rano możemy wykonać również maseczkę nawilżającą. Nie jest to jednak dobry czas na wersje złuszczające, na przykład typu peel-off, które dogłębnie oczyszczają skórę. Podczas wieczornej rutyny pielęgnacyjnej maskę możemy zostawić nawet na całą noc na twarzy, dzięki czemu rano obudzimy się z piękną i promienną cerą.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj