Nie jesteś zadowolona ze swojej cery? Sprawdź, co możesz zrobić, żeby polepszyć jej stan.

Większość nastolatek ma problemy z cerą. Oczywiście spowodowane jest to dojrzewaniem i buzującymi hormonami, ale nie zawsze tak jest. Czasami kilka błędów w pielęgnacji może sprawić, że na naszej twarzy pojawiają się niedoskonałości. Wystarczy wprowadzić kilka zmian, aby zaobserwować poprawę stanu cery. Sprawdźcie, co to za triki.

Kilka prostych trików, które mogą polepszyć stan Twojej cery

#1. Wymieniaj często poszewkę od poduszki. Być może patrząc na swoją buzię, zauważysz, że większość niedoskonałości pojawia się na jednym poliku. A teraz zastanów się, na którym boku zazwyczaj śpisz. Bingo? Bakterie przenoszą się z naszej twarzy na poduszkę, by następnie znowu znaleźć się na naszej buzi. Właśnie dlatego osoby zmagające się z trądzikiem powinny wymieniać poszewkę co najmniej raz na miesiąc lub częściej.

#2. Używaj ręczników papierowych. Zamiast wycierać twarz zwykłym ręcznikiem (na którym gromadzi się mnóstwo bakterii), lepiej używać ręczników kuchennych. Jest to zdecydowanie bardziej higieniczne

#3. Czyść ekran telefonu. Tutaj sytuacja wygląda podobnie co w przypadku poszewki od poduszki. Z telefonu korzystamy przynajmniej kilka razy dziennie i pewnie nieraz widziałaś ślady podkładu na swoim ekranie. Teraz pomyśl, że to samo dzieje się z bakteriami. Ściereczka lub nawilżone chusteczki przeznaczone do czyszczenia okularów, nadadzą się tutaj idealnie.

#4. Wyeliminuj z diety niektóre produkty. Czasami powodem złego stanu naszej cery jest zła dieta. Cukier, kakao, niezdrowe tłuszcze, ostre przyprawy, nabiał. Przyjrzyj się dokładniej temu, co jesz i spróbuj się zastanowić, czy coś nie sprawia, że na Twojej twarzy pojawiają się nowe niedoskonałości. Jeśli coś zaobserwujesz, to wyeliminuj te produkty na jakiś czas i sprawdź, co to coś pomoże.

#5. Nie dotykaj twarzy. Wiemy, że to trudne, szczególnie gdy pojawi się jakaś nowa niespodzianka. Często jednak na własne życzenie pogarszamy stan naszej cery, rozdrapując wszystkie pryszcze po kolei. Nie dość, że roznosisz zarazki, to jeszcze sprawiasz, że wypryski dłużej się goją, a ich zamaskowanie jest trudniejsze.

Czytaj także: Jak zakrywać trądzik?

stan cery

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

2 KOMENTARZE

  1. Moglibyscie zrobić artykuł na temat tego, co można dać przyjaciółce na 18-te urodziny? problem jest trochę większy gdyż ona chciałaby dostać coś co ręcznie zrobimy :/

  2. Moglibyście wrzucić artykuł co zrobić w przypadku bardzo cienkiej skóry (przez którą widać żyły itp.)żeby nie wyglądać ja kosmita…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj