Zobaczcie, jakie zalety niesie za sobą granie na instrumencie.

Gra na instrumencie – choć dla wielu wydaje się czymś bardzo trudnym, to wcale nie musi tak być. Oczywiście warunkiem jest tu odpowiednia motywacja i praca. Oprócz ogromnej satysfakcji, ma to wiele innych korzyści – spędzasz ciekawie czas, rozwijasz swoje umiejętności, zawierasz nowe znajomości. Co jeszcze zyskujesz dzięki grze na instrumencie? Przekonaj się!

Korzyści z grania na instrumencie

#1. Lepsza pamięć 

Gra na instrumencie wymaga poświęcenia wiele uwagi, a także odpowiedniego zaangażowania się. Regularne ćwiczenia poprawiają koncentrację i pamięć, co skutkuje w lepszymi wynikami w nauce.

#2. Dobra organizacja

Jeśli chcesz się samodoskonalić, to pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że musisz poświęcić grze sporo czasu. Jak przy tym nie zaniedbać pozostałych obowiązków? Wymaga to samozaparcia i dobrej organizacji. Jeśli się postarasz, to szybko przekonasz się, że można pogodzić ze sobą wiele obowiązków.

#3. Nauka cierpliwości

Nauka gry na instrumencie wymaga czasu. Nawet jeśli masz duży talent, to musisz poświęcić ćwiczeniom bardzo dużo uwagi. Czasami może to potrwać nawet kilka lat, zanim nauczysz się dobrze grać. Podstawą osiągnięcia sukcesu jest cierpliwość.

#4. Redukcja stresu

Gra pomaga oderwać się od problemów życia codziennego, zapomnieć o nich, a czasem nawet znaleźć jakieś rozwiązanie. Wyluzujesz się, wyrazisz siebie, a na koniec na pewno poczujesz satysfakcję.

#5. Nauka współpracy

Dotyczy to szczególnie gry zespołowej – Twój jeden błąd odczują wszyscy. Gra w orkiestrze to ciężka praca, ale dzięki niej nauczysz się pracować w grupie, słuchać innych osób i zawrzesz nowe znajomości.

granie na instrumencie

Jeśli zastanawiasz się, czy zapisać się na lekcje muzyki, to nie wahaj się, bo korzyści z tego wynikające, mówią same za siebie!

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj