Źródło: Pinterest

Zobacz, jakie piękne przesłania drzemią w popularnych, szkolnych lekturach!

Mało kto lubi czytać lektury szkolne. Zazwyczaj uważamy je za nudne i niepotrzebne, a ilość stron, które musimy przeczytać, często nas zniechęca. Jednak w wielu z tych książek można znaleźć ciekawe, pouczające przesłanie. Poniżej pokazujemy 5 lektur, z których z pewnością wiele wyciągniesz.

Lektury szkolne, z których możesz wiele się nauczyć CZĘŚĆ 1

#1. Clive Staples Lewis „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”

Jedna z najpiękniejszych książek, jakie czytamy w szkole. Pierwsza część „Opowieści z Narnii” iczy nas wybaczania i miłosierdzia, a także pokazuje, że dobro wygrywa nad złem. Mówi też o tym, że lepiej jest działać razem niż osobno, gdyż więcej można osiągnąć w drużynie. Dzięki wartościom, jakie przekazuje wraz z wykreowanym magicznym światem, jest to jedna z najchętniej czytanych lektur szkolnych.

#2. Henryk Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy”

Dzieło naszego noblisty opowiada o niezwykłej relacji dwójki młodych ludzi: Stasia i Nel. W obliczu zagrożenia, okazują sobie troskę, a nawet byliby w stanie oddać za siebie życie. Mimo niebezpieczeństw oraz trudności, jakie napotykają, nigdy się nie poddają. Możemy się od nich nauczyć poświęcenia, odwagi i miłości do drugiego człowieka.

#3. Lewis Carroll „Alicja w Krainie Czarów”

Książka ta jest dobrze znana wielu młodym i tym nieco starszym ludziom. Od Alicji możemy nauczyć się przede wszystkim odwagi w podążaniu za swoimi marzeniami, aby zawsze być sobą i nie bać się szaleństwa. Historia Alicji idealnie pokazuje również zawiłość ludzkiego życia.

#4. Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”

Główna bohaterka uczy nas przede wszystkim tego, jak ważna i piękna jest przyjaźń w życiu człowieka. Pokazuje, że błędy są normalnym etapem dorastania i że warto dawać innym drugą szansę. Książka ponadto zachęca do używania swojej wyobraźni, dzięki której możemy budować własną przestrzeń.

#5. Carlo Collodi „Pinokio”

„Pinokio” to kolejna piękna opowieść, pełna wartości. Uczy nas o prawdzie, byciu dobrym człowiekiem, o niepoddawaniu się i dążeniu do celu, nawet jeśli droga jest bardzo trudna. Książka dodaje wiary i nadziei, że jesteśmy w stanie zdobyć to, czego pragniemy. Potrzeba tylko naszego zaangażowania i ciężkiej pracy.

Którą z tych książek lubisz najbardziej? A może masz jakąś inną, ulubioną lekturę? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Urocze przybory szkolne – musisz je mieć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj