Makijaż dzienny, czyli jak dobrać podkład

Do pracy, do szkoły, czy na codzienną kawę ze znajomą nie potrzebujesz mocnego makijażu. Najważniejsze to sprawić, aby Twoja twarz wyglądała świeżo i naturalnie. Zresztą, makijaż codzienny nie powinien zajmować dużo czasu. Liczy się to, aby podkreślić lekko usta, oczy i kości policzkowe i dopasować je do fryzury czy stylizacji. Jak go zatem wykonać? Najważniejszy jest dobry podkład. Jak dobrać podkład?

Czym jest makijaż dzienny

Nie możemy Ci powiedzieć, jak powinien wyglądać Twój makijaż dzienny krok po kroku. Zależy on przede wszystkim od Twojego typu urody. Każda z nas ma inne kości policzkowe, oczy czy usta. Każda z nas także inaczej się ubiera na co dzień, a makijaż zawsze powinien być dopasowany do stylizacji. Z całą pewnością jednak możemy powiedzieć, że dzienny makijaż, czyli ten do pracy, szkoły, czy na niezobowiązujące spotkanie ze znajomymi powinien być jak najbardziej naturalny, delikatny. Liczy się jedynie, aby uwydatnić swoje atuty, ale bez przykuwania na siebie uwagi. Jak powinien wyglądać?

Nie ma ścisłych zasad. Jednak używa się w tym celu neutralnej kolorystyki, najlepiej zbliżonej do barwy włosów. Najczęściej wybieranymi odcieniami powinny być beże i brązy na policzkach, czy powiekach, z kolei dla ust wystarczy błyszczyk lub rozświetlacz. Czy są jakieś zasady dobierania podkładu? Cóż…

Dobrze dobrany podkład

Chyba każda z nas, chce mieć dobrze dobrany podkład do twarzy, bo każda z nas marzy o naturalnie wyglądającej skórze, pozbawionej niedoskonałości. Zadaniem podkładu jest właśnie ich ukrycie, zamaskowanie pewnych mankamentów, dlatego też bardzo ważny jest jego odcień. Oczywiście, poza nim, idealny podkład powinien być dopasowany także do rodzaju skóry. Innego użyjesz do cery tłustej, innego do cery suchej. Jednak to właśnie niedoskonałości cery są powodem, dla którego go stosujemy i dlatego, aby nasza twarz wyglądała naturalnie, tak ważny jest jego kolor. Jak dobrać odpowiedni odcień podkładu?

Jak dobrać kolor podkładu

Źle dobrany podkład może sprawić, że nie będziemy wyglądać naturalnie. Dlatego, choć nie jest to wyjątkowo trudne, warto wiedzieć, jak dobrać podkład, aby pasował do koloru cery. Bardzo ważna jest tonacja skóry. Chociaż może Ci się wydawać, że Twoja twarz jest blada, dobrze jest przeprowadzić test, siadając przy świetle dziennym przed lustrem i przykładając do twarzy, a najlepiej z tyłu głowy białą kartkę papieru. Jeśli na jej tle uwidaczniają się przebarwienia i sińce to warto sięgnąć po ciepłe odcieniu podkładu. Jeśli ich nie zauważysz, możesz sięgnąć po te chłodne, w różowych tonacjach.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj