Sesje zdjęciowe, pokazy mody, podróże i sława to Twoje marzenie? Sprawdź jak to wygląda od podszewki!

Kiedy zacząć? Najlepszy wiek na rozpoczęcie kariery to 14-16 lat, choć oczywiście 18-19 latki również mają szanse. Dlaczego w tak młodym wieku należy zacząć? Ponieważ emerytura w tym zawodzie przychodzi bardzo szybko. Świat mody jest bezwzględny.

Co ze szkołą? W tym wypadku nie ma taryfy ulgowej i będziesz musiała pogodzić nowe obowiązki z nauką. Być może będzie tu niezbędny indywidualny tok nauczania, niemniej przygotuj się na ciężką pracę. Nie musimy chyba przypominać, że znajomość języka angielskiego jest warunkiem koniecznym?

Jak przekonać rodziców? Bez poważnej rozmowy się nie obejdzie. Najlepiej jeśli podczas castingów, któreś z nich będzie Ci towarzyszyć. Przede wszystkim będziesz wtedy bardziej bezpieczna (a rodzice spokojniejsi), a poza tym przyda Ci się ich wsparcie (jeśli nie będzie ich obok, to kto powie Ci, że spośród tych setek dziewczyn, to właśnie Ty jesteś najpiękniejsza? 🙂 Jeśli rodzice nie będą do końca przekonani, z pewnością użyją szkoły jako argumentu, dlatego będziesz musiała przyłożyć się do nauki i udowodnić im, że jesteś w stanie pogodzić te dwie sprawy.

Jakie kryteria trzeba spełniać? Jeżeli chodzi o wygląd to przede wszystkim musisz mieć ponad 170 cm wzrostu (15-latki powinny mieć więcej niż 172 cm i im starsze dziewczyny, tym powinny być wyższe, a dla niższych dziewczyn pozostaje fotomodeling, dlatego nie poddawaj się!) Poza tym:

biust pomiędzy 80 a 90 cm,
talia pomiędzy 56 a 64 cm,
biodra pomiędzy 84 a 92 cm.

Jeśli nie jesteś chuda, tylko szczupła to pamiętaj, że to Cię w żadnym wypadku nie dyskwalifikuje! Coraz więcej agencji odchodzi od zatrudniania bardzo szczupłych dziewczyn, na rzecz takich, które wyglądają zdrowo (patrz reklama marki Dove). To samo tyczy się niektórych cech wyglądu, które sprawiają, że wyróżniasz się na tle innych dziewczyn – to może działać na Twoją korzyść (od kilku lat do agencji chętnie przyjmowane są dziewczyny z piegami, dużymi oczami, a nawet przerwą między przednimi zębami!).

Jeśli chodzi o cechy charakteru to modelka powinna być przebojowa, dojrzała, obowiązkowa, silna psychicznie i pracowita.

Jak wybrać agencję? Najbardziej znane polskie agencje to: www.gaga.pl oraz www.mangomodels.pl. Co jeśli tam się nie uda? Poszukaj czegoś na własną rękę, ale bądź ostrożna! Dokładnie sprawdź informacje o danej agencji, a na casting weź osobę dorosłą. Jeśli coś wzbudza Twoje podejrzenia – zrezygnuj! Oszustów przecież nie brakuje na tym świecie.

Możesz również zgłosić się do konkursu na miss. Dzięki temu przekonasz się, czy jest to praca na pewno dla Ciebie, poznasz ludzi z branży, nauczysz się chodzić po wybiegu i pozować do zdjęć, a może ktoś Cię wtedy wypatrzy z tłumu, nawet jeśli nie uda Ci się wygrać 🙂

Jak się przygotować do castingu? Ubierz jeansy i prostą koszulkę i zrób delikatny makijaż lub zrezygnuj z niego w ogóle. Twoim atutem będą również zadbana cera, czyste włosy i białe zęby. Przygotuj sobie kilka zdjęć, na których nie będziesz mieć makijażu, i które odzwierciedlą jakie masz proporcje, np. zdjęci w bikini. Pamiętaj również, że wiedzieć jakie masz wymiary (biodra zmierz w najszerszym miejscu). Na casting warto zabrać ze sobą szpilki i kostium kąpielowy, gdyż mogę chcieć zobaczyć jak chodzisz w obcasach i jaką dokładnie masz sylwetkę.

Źródło tekstu: http://www.dlanastolatek.pl || Źródło zdjęć: http://weheartit.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię