Źródło: Pinterest

Sesje zdjęciowe, pokazy mody, podróże i międzynarodowa sława to Twoje marzenie? Sprawdź, jak zawód modelki wygląda od podszewki!

Marzy Ci się kariera modelki? W tym wpisie przybliżymy Ci, z czym ,,to się je”. Specjalnie dla Ciebie przygotowałyśmy krótki poradnik, który przybliży Ci tajniki tego zawodu.

Marzysz o karierze modelki? Sprawdź jak rozpocząć pracę w tej branży!

Kiedy zacząć karierę modelki?

Najlepszy wiek na rozpoczęcie kariery to 14-16 lat, choć oczywiście 18-19 latki również mają spore szanse. Dlaczego w tak młodym wieku należy zacząć? Ponieważ emerytura w tym zawodzie przychodzi bardzo szybko. Świat mody jest bezwzględny.

Jak pogodzić karierę modelki ze szkołą?

W tym wypadku nie ma taryfy ulgowej i będziesz musiała pogodzić nowe obowiązki z nauką. Być może okaże się, że niezbędny będzie indywidualny tok nauczania, niemniej przygotuj się na ciężką pracę. Nie musimy chyba przypominać, że znajomość języka angielskiego jest warunkiem koniecznym?

Jak przekonać rodziców do bycia modelką?

Bez poważnej rozmowy się nie obejdzie. Najlepiej jeśli podczas castingów, któreś z nich będzie Ci towarzyszyć. Przede wszystkim będziesz wtedy bardziej bezpieczna (a rodzice spokojniejsi), a poza tym przyda Ci się ich wsparcie (jeśli nie będzie ich obok, to kto powie Ci, że spośród tych setek dziewczyn, to właśnie Ty jesteś najpiękniejsza? 🙂 Jeśli rodzice nie będą do końca przekonani, z pewnością użyją szkoły jako argumentu, dlatego będziesz musiała przyłożyć się do nauki i udowodnić im, że jesteś w stanie pogodzić te dwie sprawy.

Jakie kryteria trzeba spełniać, aby zostać modelką?

Jeżeli chodzi o wygląd, to przede wszystkim musisz mieć ponad 170 cm wzrostu (15-latki powinny mieć więcej niż 172 cm i im starsze dziewczyny, tym powinny być wyższe – dla niższych dziewczyn pozostaje fotomodeling, dlatego nie poddawaj się!) Poza tym:

  • biust pomiędzy 80 a 90 cm,
  • talia pomiędzy 56 a 64 cm,
  • biodra pomiędzy 84 a 92 cm.

Jeśli nie jesteś chuda, tylko szczupła, to pamiętaj, że to Cię w żadnym wypadku nie dyskwalifikuje! Coraz więcej agencji odchodzi od zatrudniania bardzo szczupłych dziewczyn, na rzecz takich, które wyglądają zdrowo (patrz reklama marki Dove). To samo tyczy się niektórych cech wyglądu, które sprawiają, że wyróżniasz się na tle innych dziewczyn – to może działać na Twoją korzyść (od kilku lat do agencji chętnie przyjmowane są dziewczyny z piegami, dużymi oczami, a nawet przerwą między przednimi zębami!).

Jeśli chodzi o cechy charakteru, to modelka powinna być przebojowa, dojrzała, obowiązkowa, silna psychicznie oraz pracowita.

Jak wybrać agencję modelingową?

Najbardziej znane polskie agencje to: www.gaga.pl oraz www.mangomodels.pl. Co jeśli tam się nie uda? Poszukaj czegoś na własną rękę, ale bądź ostrożna! Dokładnie sprawdź informacje o danej agencji, a na casting idź z osobą dorosłą. Jeśli coś wzbudza Twoje podejrzenia – zrezygnuj! Oszustów przecież nie brakuje na tym świecie.

Możesz również zgłosić się do konkursu na miss. Dzięki temu przekonasz się, czy jest to praca na pewno dla Ciebie, poznasz ludzi z branży, nauczysz się chodzić po wybiegu i pozować do zdjęć. Może ktoś Cię wtedy wypatrzy z tłumu, nawet jeśli nie uda Ci się wygrać 🙂

Jak się przygotować do castingu na modelkę?

Ubierz jeansy i prostą koszulkę i zrób delikatny makijaż lub zrezygnuj z niego w ogóle. Twoim atutem będą również zadbana cera, czyste włosy oraz białe zęby. Przygotuj sobie kilka zdjęć, na których nie będziesz mieć makijażu, i które odzwierciedlą, jakie masz proporcje (np. zdjęcie w bikini). Pamiętaj również, żeby wiedzieć, jakie masz wymiary (biodra zmierz w najszerszym miejscu). Na casting warto zabrać ze sobą szpilki oraz kostium kąpielowy, gdyż jury może chcieć zobaczyć, jak chodzisz w obcasach i jaką dokładnie masz sylwetkę.

Czytaj także: Polecamy: Val Mercado – piękność z Instagrama

Źródło: Pinterest

4 KOMENTARZE

    • Nie rezygnuj z marzeń – najwyższe modelki świata mają ponad 2 metry wzrostu :> Być może będzie Ci nieco trudniej, ale pamiętaj, że kanony piękna i te wszystkie zasady cały czas się zmieniają, a wzrost to nie wszystko 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj