Miejsca, które warto zobaczyć w Warszawie
Zdjęcie autorstwa Tomasz Filipek z Pexels

W tym wpisie polecimy Wam kolejnych 5 miejsc, które są warte zobaczenia w Warszawie.

Zachęcamy Was do przeczytania drugiej części wpisu zawierającej najciekawsze miejsca w Warszawie, które warto zobaczyć.

Miejsca, które warto zobaczyć w Warszawie #2

#1. Ogrody BUW-u

Jest to idealne miejsce na letnie spacery oraz wyciszenie się. Ogrody BUW-u (tj. Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego) są pięknym miejscem również na zrobienie pamiątkowych zdjęć lub zorganizowanie sesji. Dodatkowo są one w dobrej lokalizacji, w pobliżu innych atrakcji turystycznych.

#2. Wisła

Pomimo tego, że rzeka ta płynie również przez inne miasta w Polsce, to warto przejść się jej brzegiem, aby móc podziwiać warszawski krajobraz. Polecamy np. romantyczny spacer wieczorem. Dodatkowo w okolicy Wisły można zajrzeć do knajpki lub restauracji.

#3. Zamek w Wilanowie

Oprócz robiącej wrażenie budowli, która zaciekawi wszystkich fanatyków historii, latem można zobaczyć tam piękne ogrody, a zimą różne pokazy z lampek świątecznych, które potrafią zadziwiać swoim niespotykanymi konstrukcjami.

#4. Muzeum Powstania Warszawskiego

Jest to miejsce bardzo poważne, ale warte zobaczenia, ponieważ jest to dobra lekcja historii, nie tak bardzo odległej. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu zwiedzający mogą się przenieść w czasie i poczuć jak podczas powstania. Pamiętajmy, że w Warszawie jest wiele muzeów, które warto zobaczyć, np. Muzeum Narodowe.

#5. Pałac Prezydencki oraz Sąd Najwyższy 

Te dwa budynki wiążą się z sobą tematycznie, ponieważ są one powiązane z polityką. Obie budowle są piękne i warte zobaczenia, szczególnie dla fanatyków architektury. Dodatkowo warto również zobaczyć zmianę warty żołnierzy przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Będąc w Warszawie trzeba także zobaczyć warszawską syrenkę, która jest symbolem tego miasta, a dodatkowo z tą figurą jest związana legenda, znana wielu mieszkańcom Polski.

Polecamy: Miejsca, które warto zobaczyć w Warszawie #1

Miejsca, które warto zobaczyć w Warszawie
Zdjęcie autorstwa Tomasz Filipek z Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj