Pomadki ochronne do ust

Sprawdź, jakie są najczęściej popełniane błędy związane z makijażem ust.

Dobrze wykonany makijaż potrafi upiększyć każdą dziewczynę. Działa to jednak w obie strony – źle zrobiony może oszpecić, dlatego tak ważne jest, aby nie popełniać pewnych błędów, które mogą popsuć efekt końcowy. W tym wpisie skupimy się na ustach.

Najczęściej popełniane błędy w makijażu ust

#1. Kolor niedobrany do cery

W szczególności ma to znaczenie w przypadku czerwonej szminki, która przecież bardzo mocno rzuca się w oczy. Jeżeli nie wiesz, jaki kolor powinnaś wybrać, poproś o pomoc konsultantkę w drogerii.

#2. Źle dobrany odcień konturówki

Taka ,,drobnostka” ma ogromne znaczenie w przypadku makijażu i potrafi zrobić naprawdę dużą różnicę. Zbyt ciemny obrys ust będzie wyglądał bardzo niekorzystnie dlatego pamiętaj o tym, aby odcień konturówki był zawsze o ton jaśniejszy niż kolor szminki.

#3. Rezygnacja z konturówki

Zły odcień konturówki potrafi zepsuć cały makijaż, ale jej brak również nie będzie dobrze wyglądał, szczególnie jeśli szminka była już użyta wiele razy i nie da się nią precyzyjnie pomalować ust.

#4. Mocne podkreślanie ust oraz oczu

O tej zasadzie wspominałyśmy już kilka razy – albo mocno podkreślone usta, albo oczy. Zbyt mocny makeup całej twarzy grozi tym, że będziesz wyglądać wulgarnie.

#5. Zostawianie nadmiaru szminki na ustach

Po nałożeniu pomadki na usta, należy przyłożyć chusteczkę do warg, aby ściągnąć nadmiar kosmetyku z ust. Dzięki temu nie będziemy zostawiać śladów na szklance, a także sprawimy, że odcień pomadki będzie nieco mniej intensywny.

#6. Zapominanie o kontroli zębów

Często podczas malowania ust, przy okazji zahaczymy również o ząb. Taki kolorowy ząb bardzo rzuca się w oczy, szczególnie podczas uśmiechania się. Pamiętaj, aby zawsze skontrolować zęby przed wyjściem z domu!

Czytaj także: Pomadki ochronne, które Twoje usta pokochają!

szybki makijaż do szkoły

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj