Źródło: https://favim.com/image/4973027

Wybieracie się albo same organizujecie imprezę andrzejkową? Poznajcie najlepsze wróżby na ten wieczór!

Najlepsze wróżby andrzejkowe

Wróżba: włos

Musicie wyrwać sobie z głowy jak najdłuższy włos, następnie chwycić kciukiem i palcem wskazującym jeden koniec. Chwytając włos na zmianę raz palcami jednej ręki, raz drugiej, przesuwajcie się ku drugiemu końcowi. Jednocześnie odliczajcie po kolei litery alfabetu. Ta, którą wypowiecie jako ostatnią, będzie pierwszą literą imienia Waszych przyszłych wybranków.

Wróżba: serce

Wytnijcie z kartki duże serce, a w środku wypiszcie jak najwięcej imion męskich. Następnie serce trzeba odwrócić, zamknąć oczy i przebić je przy pomocy szpilki. Imię, które będzie najbliżej miejsca, które każda z Was przebiła, to imię Waszych przyszłych ukochanych.

Wróżba: jabłko

Niech każda z Was obierze jabłko w taki sposób, aby otrzymać jak najdłuższy pasek ze skórki. Rzućcie je za siebie przez lewe ramię. Jeśli utworzy się kształt podobny do jakiejś litery, to będzie to pierwsza litera imienia Waszego przyszłego chłopaka 🙂

Wróżba: buty

Z butami związane są 2 wróżby:

#1. Wszystkie dziewczyny układają swoje lewe buty, jeden za drugim, zaczynając od końca pokoju. Następnie przekładają je tak, aby ten z końca, znalazł się na początku. Ta, której but jako pierwszy przekroczy próg pomieszczenia, najszybciej wyjdzie za mąż.

#2. Stajecie wszystkie tyłem do drzwi i wrzucacie za siebie but. Jeśli upadnie on czubkiem w stronę drzwi, to oznacza, że ta dziewczyna wkrótce znajdzie chłopca. Jeśli zaś upadnie czubkiem w drugą stronę, to ta dziewczyna na razie nadal będzie singielką.

Wróżba: koło

Do tej zabawy potrzebny Wam jest chłopak 🙂 Stańcie w kółku, pośrodku którego musi stanąć chłopak. Zawiążcie mu oczy i powoli obróćcie go kilka razy. Dziewczyna, którą wskaże, jako pierwsza wyjdzie za mąż.

Wróżba: wosk

To chyba najbardziej popularna wróżba, dlatego nie mogło jej tutaj zabraknąć. W garneczku roztopcie wosk, następnie przez ucho od klucza wlejcie odrobinę do miski z zimną wodą. Wosk należy jeszcze polać od góry wodą z miski, aby szybciej zastygł i przybrał ciekawszy kształt. Zaschnięty wosk skierujcie pod strumień światła i obserwując cień, spróbujcie rozpoznać, co przedstawia kształt.

Znaczenia wybranych kształtów:

– Anioł – wkrótce otrzymasz dobre wieści;
But – będziesz w ciągłym biegu;
Człowiek – wkrótce poznasz kogoś, w kim się zakochasz;
Dom – poczucie bezpieczeństwa, rodzina, również jej założenie;
Fontanna – szczęśliwy rok;
Grzebień – w Twoim otoczeniu znajdziesz fałszywego przyjaciela;
Gwiazda – to będzie szczęśliwy rok, również pod względem finansowym;
Jajko – osiągniesz sukces;
Koszyk – podejmiesz się satysfakcjonującej pracy;
Kot – zdrada;
Maska – uwolnisz swoje emocje;
Motyl – Twoje życie bardzo się zmieni;
Pieniądze – będziesz bardzo oszczędny;
Pies – podobnie jak grzebień – w Twoim otoczeniu znajduje się fałszywy przyjaciel;
Serce – jeśli ma regularny kształt, to obecny partner spędzi z Tobą resztę życia. Jeśli postrzępione – Twoje życie uczuciowe legnie w gruzach;
Słońce – czeka Cię pomyślny rok.

Najlepsze wróżby andrzejkowe
Źródło: Favim

Wróżba: karteczki

Na małych karteczkach wypiszcie nazwy wszystkich zawodów, które przychodzą Wam do głowy. Karteczki poskładajcie i wrzućcie do jakiegoś naczynia. Zawód, który wylosujecie, będzie wykonywać w przyszłości.

Wróżba: zapałki

Pomyśl życzenie i odpal 2 zapałki. Trzymaj je płomieniem do góry, w niewielkiej odległości. Jeśli drewienka będą się schylać ?ku sobie?, to znaczy, że Twoje życzenie spełni się w ciągu roku. Jeśli nie, będziesz musiała niestety poczekać nieco dłużej.

Wróżba: filiżanki

Potrzebujecie 4 filiżanek, które musicie ustawić do góry dnem. Pod jedną schowajcie monetę, pod drugą pierścionek, pod trzecią złożoną karteczkę, a pod czwartą listek lub nic. Jedna z Was przesuwa filiżanki, aby się wymieszały, a druga losuje.

– Moneta – życie w bogactwie;
– Pierścionek – życie pełne miłości i udane małżeństwo;
– Karteczka – symbolizuje książkę, a więc mądrość i być może karierę naukowca;
– Listek / nic – szukanie miłości i skupienie się na samorealizacji.

Wróżba: moneta

Każda z Was musi wziąć do ręki monetę i pomyśleć życzenie. Teraz stajecie w pewnej odległości od miski z wodą i po kolei rzucacie swoje monety. Jeśli traficie, to Wasze życzenia spełnią się jeszcze w tym roku.

Znacie więcej andrzejkowych wróżb? Podzielcie się nimi w komentarzach! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj