kolekcja Napapijri na prm

Być może w sklepie natrafiliście na kurtkę marki Napapijri, ale dotąd ta nazwa nic wam nie mówiła. Faktycznie, wielu Polaków mogło się do tej pory z nią nie zetknąć. Z tego powodu przygotowaliśmy artykuł, który wyjaśnia, jaka filozofia kryje się za tą firmą odzieżową.

Początki marki Napapijri

Historia rozpoczyna się w roku 1987. Choć sama nazwa oraz logo wyraźnie wskazują na kraje skandynawskie, to jednak za wszystkim stoi włoska firma. Skąd więc te nawiązania do mroźnych krajów? Przede wszystkim dlatego, że marka Napapijri z kolekcjami Rainforest Winter nawiązują do czasów eksploracji nieznanych miejsc, w których panowały ciężkie warunki atmosferyczne. No właśnie, można powiedzieć, że te produkty są swego rodzaju hołdem dla słynnych odkrywców. 

Na etapie projektowania istotne jest więc uchwycenie ducha historii przy jednoczesnym wykorzystaniu nowoczesnych technologii. W ten sposób klienci uzyskują produkt, który wpasowuje się w obecne modowe ramy, ale również faktycznie jest praktyczny.

Napapijri i ich filozofia

Każda firma ma własną filozofię, którą stara się kierować. We Włoszech uznano, że można połączyć zimową odzież z miejskim stylem. Celem było zaprojektowanie produktów w taki sposób, aby wyraźnie kojarzyły się z wielkimi odkrywcami, ale jednocześnie mogły być noszone w mieście, a nie jedynie podczas dalekich wypraw. 

Przykładem może być kurtka Napapijri Rainforest Winter 2. Jest to odzież, która zapewnia ciepło nawet w wyjątkowo chłodne dni, ale wyraźnie widać, że jest to także swobodny model. Widać to po samym materiale, a więc poliamidzie i poliestrze. Projektanci uzyskali efekt elastyczności, odporności na przetarcia, a także oddychalności. Natomiast sam wygląd faktycznie może kojarzyć nam się z alpinistami czy odkrywcami. 

Otwarcie marki na nowe rozwiązania

Producenci włoskiej marki zdawali sobie sprawę z tego, że na rynku będzie można znaleźć podobne produkty. W końcu ciepło i komfort oferują różne kurtki. Z tego powodu Napapijri zdecydowała się postawić na spójny przekaz. Na samym początku nie zaczęli od odzieży, a od torby. Nazywała się ona Bering Bag i nawiązywała tym samym do żeglarza Vitusa Beringa. Był to podróżnik, który w XVIII wieku badał wody Morza Arktycznego. Projektantom udało się stworzyć taki fason, który aż do dnia dzisiejszego jest jednym z najpopularniejszych produktów marki. Można powiedzieć, że faktycznie zamknięto w nim podróżniczego ducha. Sama jakość ubrań i akcesoriów to nie wszystko. Za nimi rzeczywiście stoi wizja, która traktuje życie jako jedną wielką podróż. 

Zastanawiano się również nad tym, jakim wyzwaniom powinna sprostać odzież. Ponieważ inspirowano się wręcz arktycznymi warunkami, to za przykład postawiono sobie Eskimosów. Stworzono także kampanie reklamowe, które pokazywały, w jaki sposób przeszłość może inspirować nas w teraźniejszości, abyśmy tworzyli dla siebie lepszą przyszłość.

najnowsza kolekcja Napapijri

Kurtki Napapijri Rainforest – co je cechuje?

Przygladając się produktom, które tworzy Napapijri, możemy zaobserwować kilka cech wspólnych. Są to ubrania, które wpisują się w modę sportową. To samo tyczy się kurtki Napapijri Rainforest Pocket czy też innych modeli. Posiadają one regulowany dół, możliwy do dopasowania kaptur (przypominający anorak), otwory wentylacyjne, elastyczne wykończenia, szczelne kieszenie czy też zapięcie na zamek z boku. Do tego szwy zostały specjalnie uszczelnione, aby kurtka radziła sobie nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Jak widać, na etapie projektowania pomyślano o odpowiednich rozwiązaniach. Równie istotne jest to, że produkty swym designem nawiązują do świata podróżników i odkrywców. Użytkownicy otrzymują więc wygodne ubrania, które będą się sprawdzać nie tylko podczas dalekich wyjazdów. 

Rainforest Winter 2 kurtka to model sprzed trzech lat. W ostatnim czasie na rynku pojawił się model z „trójką” w nazwie. Wprowadza on kolejne udoskonalenia do znanego już produktu. W ten sposób Napapijri kurtka cechuje się aktualnymi rozwiązaniami w świecie mody. Niezależnie od tego, czy stawiamy na sport i podróżowanie, czy też na modę miejską. 

Odzież zgodna z naturą

Napapijri posiada w swojej filozofii także kwestie związane z ekologią. Z tego powodu firma podkreśla, że podczas projektowania nowych modeli czy akcesoriów, wybierają te materiały, których użycie będzie najmniej obciążało środowisko naturalne. W 2015 roku zdecydowano się na całkowitą rezygnację z używania produktów pochodzenia zwierzęcego. Dlatego też w ich produktach nie uświadczymy już zwierzęcego futra czy też ptasiego puchu. Ponadto sztuczne włókna produkowane są w taki sposób, aby nie zatruwać gleby szkodliwymi chemikaliami. 

Parę lat temu firma pochwaliła się, że dzięki wykorzystaniu najnowszych możliwości technologicznych udało jej się uzyskać produkty, które jakością i możliwościami nie odbiegają od modeli, które były mniej przyjazne środowisku. Na tym jednak nie koniec, ponieważ Napapijri zadeklarowało, że do 2025 roku firma będzie w 100% korzystać z odnawialnych źródeł energii.  

Kolekcja Rainforest Winter – do kogo jest skierowana?

Wiemy już, czym kierowała się marka w swojej filozofii i w jaki sposób podchodzi do tworzenia produktów. Warto jeszcze zaznaczyć, do jakich osób kieruje ona swoje ubrania i akcesoria. W ich asortymencie znajdziemy rzeczy przeznaczone do aktywnego wypoczynku, ale również takie, które dobrze sprawdzą się w casualowych stylizacjach. 

Z pewnością ich produkty docenią osoby, które są wrażliwe na kwestie ekologiczne. Firma w różnych kampaniach podkreślała, że rzeczy związane z ochroną środowiska nie są im obce. Poprzez kampanie informacyjne online czy stacjonarne stara się także zainteresować nowe osoby tego typu kwestiami i łączyć ludzi w większą proekologiczną społeczność.

Tak właśnie prezentuje się kolekcja Napapijri, jej historia oraz główne założenia. Osoby, które nie są zainteresowane ich kwestiami ideologicznymi, mogą po prostu skupić się na tym, że produkty tej firmy są cały czas rozwijane, dzięki czemu prezentują bardzo dobre parametry technologiczne, co pokazują szczegółowe tabele z danymi. Co jednak naturalne, każdy ma swoje własne przekonania i kieruje się nimi podczas zakupów. Dodajmy, że odzież jest dostępna zarówno w wersji męskiej, jak i żeńskiej.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj