kalendarz świąt nietypowych
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/301670875039507177/

Sprawdźcie, jakie ciekawe oraz nietypowe okazje możemy celebrować w styczniu.

Święta, święta i po świętach! Ale w nowym roku przychodzimy do Was z dawką nietypowych świąt, które możecie obchodzić! Do najpopularniejszych należą: Święto Trzech Króli (6 stycznia), Dzień Babci i Dzień Dziadka (21, 22 stycznia). Pozostałe znajdziecie poniżej.

Nietypowe dni i święta – STYCZEŃ

2 stycznia

  • Dzień Ptysia ? pewnie każdy z Was kojarzy to pyszne ciacho wypełnione kremem. Lubicie? Dziś ten deser ma swoje święto, więc śmiało możecie zjeść je bez wyrzutów sumienia ?
  • Światowy Dzień Introwertyka ? Macie jakiegoś introwertyka w swoim otoczeniu? W tym dniu pozwólcie tej osobie zająć się sobą, dajcie jej przestrzeń i czas dla siebie. Wy również spróbuj skupić się na sobie: Waszych uczuciach, emocjach, zdrowiu, myślach.

5 stycznia

  • Dzień Bitej Śmietany ? najlepsze desery to właśnie te z dodatkiem bitej śmietany! Naleśniki, lody, gofry. Wyczarujcie dziś coś pysznego!

16 stycznia

  • Dzień Pikantnych Potraw ? mało jest wielbicieli ostrego jedzenia, ale dziś jest ich wymarzony dzień. A jeśli na co dzień nie jecie takich potraw, to właśnie macie okazję, aby spróbować jakiś ostrych pyszności!

19 stycznia

  • Dzień Popcornu ? wyjście do kina bez tej przekąski to nie to samo. Równie dobrze możemy go chrupać przy filmie w domu. To jest dobry plan na dzisiejszy wieczór 🙂

29 stycznia

  • Dzień Składanki i Łamigłówki ? sudoku, krzyżówki, kostka Rubika, rebusy i wiele innych to świetne zajęcia, zabijające czas, a także uczące logiki i myślenia. Poświęćcie dziś trochę czasu na jakieś łamigłówki, a może akurat spodoba Wam się ta forma spędzania czasu.

30 stycznia

  • Dzień Rogalika ? maślany, z makiem, nadziewany, świętomarciński, z lukrem, na słono, na słodko ? jest w czym wybierać. Dziś kupcie piekarni najpyszniejszego rogala i cieszcie się jego smakiem 🙂

Polecamy: 20 ciekawostek ze świata, które powinnaś znać! CZĘŚĆ 2

kalendarz świąt nietypowych
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/541135711469050508/?lp=true

Źródło tekstu: https://www.kalbi.pl/kalendarz-swiat-nietypowych-styczen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj