Jeśli zamierzasz sama farbować sobie włosy, to koniecznie przeczytaj ten tekst!

W tym wpisie znajdziesz kilka cennych wskazówek, które mogą Ci się przydać, jeśli planujesz farbować włosy samodzielnie w domu. Sprawdź koniecznie!

Wybierz kolor

To chyba najważniejsza z decyzji, jaką musisz podjąć. Jeśli nie możesz się zdecydować, skorzystaj z naszych podpowiedzi: Jaki kolor włosów pasuje do Twoich oczu. Pamiętaj jednak, że jeśli masz bardzo ciemne włosy i marzysz o blond kolorze, to powinnaś udać się do fryzjera, ponieważ samej będzie Ci bardzo ciężko rozjaśnić włosy i możesz je bardzo zniszczyć próbując.

UWAGA! Jeżeli masz długie włosy, koniecznie kup dwa opakowania farby!

Dokładnie przeczytaj ulotkę

Nie słuchaj porad koleżanki, tylko sama przeczytaj ulotkę dołączoną do farby, ponieważ każdy produkt działa inaczej i możesz zniszczyć sobie włosy, jeśli nie będziesz postępować zgodnie z instrukcją.

Nie farbuj włosów jeśli są bardzo zniszczone

Jeśli Twoje włosy są suche, a końcówki rozdwojone, zanim przystąpisz do farbowania, zadbaj o ich kondycję. Odżywaj i nawilżaj, pamiętaj również, że nasza dieta też ma wpływ na kondycję naszych włosów, dlatego unikaj śmieciowego jedzenia. Na zniszczonych włosach, kolor szybciej się zmywa, dlatego tym bardziej powinnaś o nie zadbać.

UWAGA! Nie dodawaj do farby żadnych olejków, ani odżywek, ponieważ zmieniając skład mieszanki, możesz zaszkodzić swoim włosom!

Przed farbowaniem zrób próbę uczuleniową

Jeśli nie masz pewności, że nie jesteś uczulona na składniki zawarte w farbie (a pamiętaj, że każda ma inny skład, więc to, że jedna Cię nie uczuliła, o niczym nie świadczy), lepiej zrób test i nałóż odrobinę mieszanki na skórę (zrób jej tylko odrobinę, ponieważ jeśli od razu zużyjesz całą zawartość, utleni się i nie będzie się nadawała do użytku). Odczekaj tyle minut, ile każą trzymać farbę na włosach, a następnie zmyj ją. Poczekaj dla pewności do następnego dnia i jeśli nie wystąpi żadna reakcja alergiczna, możesz śmiało przystąpić do koloryzacji.

UWAGA! Jeśli zamierzasz farbować włosy przy czole ciemną farbą, koniecznie posmaruj linię łączącą włosy i skórę głowy, wazeliną lub innym środkiem natłuszczającym. Dzięki temu nie zabawisz sobie skóry.

Po farbowaniu nałóż odżywkę

Jeśli do opakowania nie ma dołączonej odżywki, użyj specjalnej do włosów farbowanych (dostaniesz w każde drogerii), która utrwali kolor i zamknie łuski włosów.

Czytaj także: Jak odbudować zniszczone włosy?

Źródło zdjęć: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj