Popularność olejków w kosmetyce osiągnęła w ostatnich miesiącach apogeum. Potrafią zdziałać cuda – jeśli nie miałaś dotąd z nimi styczności, najwyższy czas wprowadzić je do swojej rutyny.
Olejki to naturalne kosmetyki, które mają szerokie spektrum zastosowania. Można je stosować zarówno w trosce o ciało, włosy, paznokcie, a nawet do usunięcia makijażu. Przekonaj się, jakie zalety mają te dary natury.
Olejkowa pielęgnacja – na czym polega?
Usuną makijaż
Olejki do demakijażu są delikatne i nie podrażniają skóry. Najlepiej sprawdzą się u osób z cerą normalną lub suchą, ponieważ nie powodują dodatkowego wysuszenia. Są dwie metody usuwania makijażu: możesz nałożyć produkt na wilgotną lub suchą skórę twarzy. Następnie delikatnymi, okrężnymi ruchami wykonujemy masaż. Po zmyciu makijażu pamiętaj, aby przemyć skórę tonikiem.
W trosce o ciało
Skład olejków jest tak bogaty, że na pewno zadbają o zapewnienie wystarczającej ilości substancji odżywczych Twojej skórze. Ponadto wygładzą, ujędrnią i nawilżą ciało. Nie każda z nas jednak jest zwolenniczką tłustej warstwy na naskórku – wtedy wybierz olejkowe mieszanki, które zazwyczaj wchłaniają się szybciej lub postaw na olejki suche. Możne je dodać również do balsamu lub wlać odrobinę do wanny.
Paznokcie
Olejki do paznokci i skórek to świetny sposób na poprawę ich kondycji. Do kuracji można wykorzystać gotowe produkty z drogerii – producenci wprowadzają na rynek coraz to więcej kosmetyków tego typu. Innym wariantem, który również przynosi efekty są oleje lub oliwki do ciała. Jednak pierwsza z opcji jest bardziej praktyczna i wygodna w użyciu, ponieważ produkty posiadają pędzelek, co ułatwia nakładanie. Dla najlepszych efektów stosuj olejki 2 razy dziennie.
Włosy
Olejki sprawdzą się szczególnie u osób ze zniszczonymi włosami – przesuszonymi, suchymi lub farbowanymi. Przywrócą włosom blask oraz wzmocnią. Ważne jest jednak, aby nie przesadzić z ilością produktu, ponieważ wtedy włosy będą obciążone.
Czytaj także: Olejowanie włosów, czyli metoda na ich regenerację
Źródło zdjęć: Pinterest
Zrobilybyscie posta o tym, jak sie przekonac do wf’u jesli nie lubi sie na nim cwiczyc?
Jakie olejki polecacie?