Dowiedz się co powinnaś robić, żeby zadbać odpowiednio o swoją szyję oraz dekolt!

Podczas codziennej pielęgnacji ciała nie powinnyśmy zapominać o naszej szyi oraz dekolcie. Skóra szyi oraz dekoltu jest cieńsza niż ta na naszej twarzy. Przez to jest bardziej delikatna i wymaga większej ochrony. Dodatkowo te okolice często są wystawiane na działanie promieni słonecznych, które przyspieszają proces starzenia się skóry. Pierwsze zmarszczki mogą pojawić się już między 25 a 30 rokiem życia! Jeśli chcesz temu zapobiec, czas najwyższy zacząć pielęgnację szyi i dekoltu.

Pielęgnacja szyi oraz dekoltu

PEELING

Skóra w tych okolicach także wymaga regularnego peelingu, najlepiej raz w tygodniu. Z uwagi, że jest tam ona bardzo delikatna, używaj drobnoziarnistych peelingów, które nie podrażnią jej. Bardzo dobrze sprawdzą się peelingi do twarzy.

NAWILŻENIE

Nawilżenie to podstawa jeśli chodzi o pielęgnacje szyi oraz dekoltu i powinnaś robić to codziennie. Używany do tego krem nie powinien być bardzo tłusty, natomiast powinien dobrze się wchłaniać. Możesz użyć kremu, którego stosujesz na co dzień do nawilżania twarzy. W lato dodatkowo stosuj kremy z filtrami.

Jak poprawnie aplikować krem na szyję oraz dekolt?

Krem powinnyśmy aplikować zgodnie z przebiegiem mięśni, czyli zaczynając od dekoltu, kierując się w górę, w kierunku brody. Czemu tak? Jak się okazuje, oprócz wcierania kremu wykonujesz wtedy także masaż, który przyspieszy krążenie w naczyniach krwionośnych, co w efekcie zapobiega wiotczeniu skóry i powstawaniu zmarszczek.

MASAŻ KOSTKAMI LODU

Może brzmi trochę dziwnie, ale raz na jakiś czas warto go wykonać. Dzięki niemu nasza skóra będzie wyglądała na „świeższą” oraz nawilżoną. Wystarczy, że kostkę lodu owiniesz w folię i zaczniesz nią masować skórę dekoltu i szyi okrężnymi ruchami przez około 2 minuty.

Macie jeszcze jakieś sposoby dbania o skórę szyi i dekoltu? Piszcie w komentarzach!

Pielęgnacja szyi oraz dekoltu

Źródło zdjęć: Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj