Namawiasz rodzinę na zakup czworonoga? W tym wpisie podpowiadamy, o czym musisz pamiętać.

Pies to nie zabawka, dlatego jego zakup powinien być dobrze przemyślany. Zanim zaczniesz usilnie namawiać rodziców na przygarnięcie czworonoga, sprawdź z czym dokładnie to się wiąże.

Planujesz zakup psa? O tym musisz pamiętać

#1. Pies to ogromna odpowiedzialność

Z pewnością już to słyszałaś, ale czy na pewno masz tego świadomość? Zanim w domu pojawi się czworonożny przyjaciel, należy odpowiednio przystosować wnętrza. Przede wszystkim trzeba usunąć wszystko, co zwierzak może zniszczyć. Poza tym trzeba mieć na uwadze, że szczeniak może zjeść coś, co mu zaszkodzi. Przy młodym piesku należy mieć oczy dookoła głowy, bo nigdy nie wiadomo, co wymyśli.

#2. Czekają Cię nowe obowiązki

Posiadanie psa niesie za sobą wiele korzyści, ale są także mniej przyjemne aspekty życia z czworonogiem. Wizja spacerów nie wydaje się taka straszna dopóki jest ładna pogoda. Niestety wychodzenie na dwór jest konieczne również wtedy, gdy leje deszcz, jest zimno i wietrznie. Sprzątanie po pupilu to kolejny obowiązek, który nie jest niczym przyjemnym.

#3. Wyjazd wakacyjny może być utrudniony

Przywykłaś do zagranicznych wakacji All Inclusive? Z psem tego typu wyjazdy nie będą możliwe. Wakacje w Polsce również mogą być utrudnione, ponieważ nie wszystkie ośrodki akceptują zwierzęta. Konieczne będzie znalezienie pupilowi opieki na czas urlopu, a to może wiązać się z kosztami lub angażowaniem najbliższych.

#4. Zwierzę generuje dodatkowe koszty

Karma, zabawki, akcesoria, wizyty u weterynarza… To wszystko wiąże się z wydatkami. Może okazać się, że w związku z tym Twoja rodzina będzie musiała ograniczyć wyjścia do restauracji lub inne rozrywki.

#5. Musisz przygotować się na stratę

Mało kto o tym myśli, szczególnie kiedy pupil jest mały. Niestety zwierzęta żyją krócej niż ludzie. Rasowe zwierzaki częściej chorują. To bolesne, bo większość z nas przywiązuje się do swoich pupili i traktuje je jak członka rodziny.

Być może powyższe argumenty Cię nie zniechęcą. Jeśli nadal jesteś przekonana, że pragniesz mieć psa, to bardzo dobrze! Mając świadomość minusów posiadania czworonoga lepiej przygotujesz się do jego przyjęcia w domu i opieki nad nim.

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj