Dobre seriale to nie tylko amerykańskie produkcje. W naszych polskich ekranizacjach również można znaleźć prawdziwe perełki. Zobacz, które my uważamy za najlepsze!

Jeśli chciałabyś zacząć oglądać jakiś ciekawy serial, ale brak Ci pomysłu, to dobrze się składa, bo mamy dla Ciebie kilka propozycji. Są to jedynie polskie produkcje, ale możemy polecić je z czystym sumieniem, bo są naprawdę dobre.

Polskie seriale, które warto zobaczyć

1. CZAS HONORU

Jest to serial historyczny, więc z pewnością znajdzie się wielu zwolenników, jak i przeciwników tego typu fabuł. Jednak każdy z nas powinien go przynajmniej kojarzyć, ze względu na wartości jakie przekazuje. Opowiada on o grupie młodych przyjaciół, którzy walczą podczas II WŚ w okupowanej wówczas Warszawie. Autorzy wykorzystali w większości zdarzenia autentyczne, które miały wtedy miejsce. Serial pokazuje również jak ważna powinna dla nas być miłość, rodzina, wiara i ojczyzna.

2. RATOWNICY

Przedstawia sytuacje codzienne z życia GOPRu, gdzie ratownicy na każdym kroku narażają swoje życie, aby uratować inne. Fabuła opiera się głównie na sytuacji życiowej syna naczelnika pogotowia górskiego, który postanawia wrócić do swojego rodzinnego miasta – Zakopanego. Chłopak pójdzie w ślady ojca czy może jednak wybierze inną drogę?
Każdą akcję ratunkową można przeżywać razem z nimi, a przy okazji podziwiać piękne, polskie widoki.

3. BELFER

Serial kryminalny, przedstawiony w dość mrocznej i tajemniczej scenerii, z jeszcze mroczniejszym scenariuszem. Nauczyciel języka polskiego przyjeżdża do małej miejscowości, gdzie zaczyna interesować się śmiercią uczennicy miejscowej szkoły. Próbuje rozwiązać tajemniczą sprawę, lecz każdy wydaje się być podejrzany i nikt nie chce z nim współpracować. Fabuła serialu naprawdę daje do myślenia, a przede wszystkim wciąga. Nawet nie zorientujesz się kiedy zaczniesz myśleć niczym tytułowy ,,Belfer”. Każdy odcinek zaskakuje bardziej niż poprzedni, a aktorzy świetnie dają sobie radę!

4. 13 POSTERUNEK

Komediowy serial, który przynajmniej znaczna część Was powinna kojarzyć z dzieciństwa. Nie warto jednak się zniechęcać już na starcie, bo wcale nie jest taki zły, jak mogłoby się wydawać! Cezary Pazura świetnie radzi sobie w swojej roli i wraz z „kolegami po fachu” potrafią doprowadzić do sytuacji, gdzie śmiejemy się płacząc. W wolnej chwili warto obejrzeć choć jeden odcinek, ot tak, na poprawę humoru! Myślimy, że idealnie sprawdzi się na nudne, szare jesienne wieczory.

5. LEKARZE NA START

Serial aktualnie emitowany na kanale TV PULS, opowiada o czterech przyjaciołach, którzy odbywają staż w szpitalu, jako lekarze rezydenci. W jakimś stopniu odzwierciedla on rzeczywistą sytuację owych pracowników, ale ukazuje też piękno, jakim jest przyjaźń, miłość, czy po prostu zdrowie. Czasem można dowiedzieć się różnych ciekawostek, czy porównać jak oddaje on rzeczywistość.

Mamy nadzieję, że uda Wam się wybrać coś z naszych propozycji. Jakie polskie seriale Wy polecacie?

Polecamy: Najlepsze seriale młodzieżowe

Źródło zdjęć: http://tumblr.com

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj