Pomysły na świąteczny wieczór z rodziną
Pexels

Chcesz, aby te Święta były magicznym czasem spędzonym z rodziną, ale nie masz pomysłu jak i co zorganizować, by wszyscy byli zadowoleni? Zobacz parę naszych pomysłów na świąteczny wieczór z najbliższymi.

Pomysły na świąteczny wieczór z rodziną

#1. Śpiewanie kolęd i świątecznych piosenek

Niby to takie banalne, ale niezaprzeczalnie wprowadza w klimat Świąt i spaja rodzinę ze sobą. Wystarczy zebrać się w wystarczająco dużym pokoju (najlepiej tym z choinką), wręczyć każdemu śpiewnik z kolędami i można zaczynać. A może ktoś z rodziny potrafi grać na jakimś instrumencie? Koniecznie niech się do Was przyłączy!

#2. Granie w gry 

Obecnie, w dosłownie każdym większym sklepie można kupić przeróżne, rodzinne gry w dobrych cenach. Wieczór z planszówkami, niekoniecznie nawet z tymi o motywie świątecznym, zapewni masę śmiechu i dobrej zabawy.

#3. Oglądanie filmów 

Kocyk, herbatka i dobra komedia – idealny scenariusz na zimowy wieczór, także ten spędzony z rodziną. Wcześniej jednak pamiętaj by przygotować odpowiednią ilość napojów i przekąsek, których rodzina, szczególnie ta większa, sporo zużyje.

#4. Świąteczne DIY

Tworzenie świątecznych ozdób będzie świetnie spędzonym czasem rodzinnym – nie dość, że przyjemnym to i pożytecznym. Wystarczy włączyć instruktażowe filmiki na YT, pokazujące świąteczne DIY, których jest naprawdę dużo oraz poszukać, ewentualnie dokupić, kolorowych kartek, brokatów, markerów i wziąć się do roboty.

Czytaj także: DIY: Świąteczne ozdoby do pokoju

#5. Pieczenie/gotowanie

Jeśli Twoi domownicy lubią spędzać czas w kuchni, będzie to idealną opcją. Pieczenie pierników, ciast i ciastek zapewni masę pysznej zabawy. A jeśli Twoja rodzina posiada raczej zmysł artystyczny niż kuchenny, zorganizuj wspólne dekorowanie pierników.

#6. Przeglądanie albumów

Stare zdjęcia oglądane w gronie najbliższych, przywołają moc wspomnień i sprawią, że wieczór upłynie w bardzo miłej i ciepłej atmosferze.

#7. Wyjście na miasto 

Jeśli chcesz, by to spotkanie z rodziną było taką odskocznią od codzienności i nie chcesz spędzać go w domu, wyjdźcie razem na miasto. Wypad do galerii albo do kina na świąteczny seans sprawdzi się tu doskonale.

Pomysły na świąteczny wieczór z rodziną
Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj