postanowienia noworoczne

Chcesz zrobić listę postanowień noworocznych i nie wiesz co powinno się na niej znaleźć? My podpowiemy Ci, czego lepiej na niej NIE umieszczać. Te postanowienia ciężko spełnić.

Postanowienia noworoczne, których nie udaje się spełnić

W nowym roku schudnę. To jedno z najpopularniejszych postanowień noworocznych. W styczniu oraz lutym siłownie pękają w szwach, a do poszczególnych sprzętów często ustawiają się kolejki. Z każdym kolejnym miesiącem w fitness clubach pojawia się coraz mniej ludzi. Powód? Brak wystarczającego samozaparcia. Żeby schudnąć po pierwsze trzeba tego naprawdę chcieć i należy zacząć od razu, a nie od poniedziałku, od Nowego Roku itd.

Przestanę być bałaganiarą. Jeśli całe życie miałaś problem z utrzymaniem porządku, to ciężko będzie Ci to zmienić, od tak. Nowy Rok to dobra okazja do pracy nad sobą, ale rzadko kiedy udaje nam się z tej okazji zmienić stare przyzwyczajenia.

Będę się uczyć systematycznie. Super postanowienie, jednak trudne do realizacji. Gdybyś chciała uczyć się co lekcję z każdego przedmiotu, mogłoby Ci zabraknąć czasu na sen. Nauka kilka dni przed sprawdzianem może i nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale z pewnością mniej czasochłonnym.

Nie będę się przejmować opinią innych. To bardzo trudne zadanie i tak naprawdę mało kto potrafi to zrobić. Czy warto więc wpisywać je na listę postanowień? Zawsze warto próbować pracować nad sobą, ale ten proces jest bardzo żmudny i nie przyniesie efektów od razu.

Dlaczego nie udaje nam się spełnić postanowień noworocznych? Najczęściej przyczyną jest fakt, że ich realizacja wymaga czasu, a my chcemy mieć efekty jak najszybciej, w związku z czym zniechęcamy się. Powodem może być też to, że wymagamy od siebie zbyt wiele. Czasem warto wpisać na listę mniej planów, ale mieć pewność, że uda nam się je wszystkie zrealizować.

Macie już swoją listę postanowień noworocznych? Piszcie w komentarzach! 🙂

Postanowienia noworoczne
Źródło: Pexels

16 KOMENTARZE

 1. Moje postanowienia:
  *schudnąć i wyrzeźbić sobie ciało
  *zaoszczędzić na nowy telefon
  *być w pierwszym składzie drużyny na mecze piłki nożnej
  *mieć pasek na świadectwie
  *spotkać internetowe przyjaciółki

 2. Moje postanowienia na 2017r. :
  1. Schudnę
  2. Zcznę się uczyć
  3. Będę grzeczna
  4. Nie będę się przejmować zdaniem innych i mnie

 3. Dacie jakiś artykuł o postanowieniach na Nowy Rok? Bo kompletnie nie wiem jakie ma być moje… XDD

  PS: Trochę pozbawione sensu to pytanie xDD

 4. Moim postanowieniem na 2k16 było schudnąć i udało mi się schudnąć 25kg 🙂 Więc warto się nie poddawać i dążyć do tego, aby nawet to najtrudniejsze postanowienie spełnić

 5. Moje postanowienia na rok 2017 :
  1. Zacznę się uczyć
  2. Zmienię się na lepsze
  3. Będę mieć czerwony pasek
  4. 2017 to będzie najfajniejszy rok
  Mam nadzieję że wszystkie postanowienia się spełnią ?
  Pozdrawiam

 6. Moim postanowieniem noworocznym na rok 2016 było schudnąć i w 3 gimnazjum mieć pasek. Oby dwa postanowienia się udały 🙂 Schudłam 7 kg, miałam pasek i jeszcze dodatkowo odniosłam sukcesy w konkursach. Jestem zadowolona z siebie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj