jak wyglądać szczupło na zdjęciach
Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziesz pozy do zdjęć, dzięki którym będziesz wyglądać szczuplej.

Zdecydowana większość z nas marzy o tym, aby na zdjęciach wyglądać tak samo korzystnie, albo nawet lepiej, niż w rzeczywistości. To właśnie dlatego zazwyczaj się uśmiechamy i ustawiamy w taki sposób, aby uwydatnić wszystkie nasze najlepsze cechy. W tym wpisie skupimy się na tym jak pozować, aby wyglądać szczuplej na zdjęciach. Wprowadź w życie nasze wskazówki, a przekonasz się, że nie potrzebujesz żadnych programów graficznych, aby dobrze wyglądać na fotkach.

?

Pozy do zdjęć, dzięki którym będziesz wyglądać szczuplej

#1. Głowa do góry

Unieś głowę do góry, aby wyglądać na bardziej pewną siebie i uniknąć podwójnego podbródka, który optycznie dodaje kilka kilogramów. Postaraj się też być zawsze niżej niż Twój fotograf, tak abyś miała zawsze robione zdjęcia z góry lub ewentualnie z Twojego poziomu. Język przyłożony do podniebienia dodatkowo podkreśli linię żuchwy.

#2. Stań na palcach

Być może zauważyłaś, że część gwiazd stoi najczęściej na palcach, kiedy pozują do zdjęć. To nie przypadek! Ten prosty trik sprawi, że Twoje nogi będą optycznie wyglądać na dłuższe, a więc i szczuplejsze.

#3. Noga w przód

Samo stanięcie na palcach to pikuś przy tej pozie. Choć nie jest ona łatwa, to zdecydowanie warto ją przetestować. Wysuń jedną nogę do przodu, dzięki czemu będzie ona wyglądać na szczuplejszą niż jest w rzeczywistości. Ciężar ciała przenieś na drugą nogę. Jeżeli chcesz nadać sylwetce kobiecych kształtów, skrzyżuj delikatnie nogi ze sobą.

#4. Biodra w tył

Dzięki temu trikowi, podkreślisz swoją talię i sprawisz, że będzie wyglądała na węższą. Zyskają na tym również Twoje biodra, którym optycznie odejmiesz kilku centymetrów. Pamiętaj tylko, żeby zachować szparę pomiędzy nogami!

#5. Zasłoń to, co chciałabyś ukryć

Odstający brzuszek? Masywne uda? Wykorzystaj torebkę i po prostu zasłoń nią tę część ciała, której wolałabyś nie eksponować. Możesz także wykorzystać do tego kapelusz albo inny przedmiot, który masz pod ręką. Unikaj ustawiania się frontem do fotografa.

#6. Pamiętaj o ramionach

Zwykle o nich nie myślimy, ale nasze ramiona też mają wpływ na wygląd całej sylwetki. Przyciśnięte do tułowia będą wyglądać na grubsze, niż w momencie kiedy lekko odsuniemy  je od ciała.

#7. Obcas to Twoja tajna broń

Z pewnością wiesz o tym, że obcasy sprawiają, że nasza sylwetka nabiera lekkości, a my wyglądamy szczuplej. Wykorzystaj tę wiedzę podczas pozowania do zdjęć! Ubierz szpilki i wysuń delikatnie jedną nogę do przodu.

#8. Odpowiedni ubiór

Nie tylko poza ma duży wpływ na to, jak wyglądamy na zdjęciach. Duże znaczenie ma także nasz ubiór. Wybieraj ubrania w pionowe pasy lub jednokolorowe, ale zrezygnuj z neonów. Do luźnej góry dobierz obcisły dół lub odwrotnie. Pamiętaj, żeby podkreślać swoje atuty, bo dzięki temu odwrócisz uwagę od pozostałych miejsc.

?

Co jeszcze może pomóc?

  • wyprostuj plecy, aby wyglądać na wyższą;
  • wciągnij brzuch;
  • delikatnie wypchnij ramiona do przodu i w górę, aby uwydatnić obojczyki;
  • przygryź delikatnie policzki, aby optycznie wyszczuplić całą twarz;
  • ręce uniesione w górę optycznie wysmuklą sylwetkę.

Polecamy: 15 pomysłów na zdjęcia z wakacji

jak wyglądać szczupło na zdjęciach

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj