Przewodnik po kobiecych rozmiarach ubrań
Przewodnik po kobiecych rozmiarach ubrań

Nie wiesz, jak rozróżnić rozmiary kobiecych ubrań? W takim razie koniecznie skorzystaj z naszego przewodnika!

W miarę jak świat staje się globalną wioską, zrozumienie różnic w skalach rozmiarów kobiecych staje się coraz bardziej istotne. Oto przewodnik po najpopularniejszych rozmiarach używanych w Europie, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych.

Przewodnik po kobiecych rozmiarach ubrań

1. Skala Europejska

W Europie rozmiary ubrań są zazwyczaj oznaczone cyframi, od 32 do 44, gdzie 32 odpowiada rozmiarowi XXS, a 44 rozmiarowi XXL.

Warto zaznaczyć, że niektóre marki mogą stosować także rozmiary dodatkowe, takie jak 36/38 czy 40/42, co oznacza, że ubranie jest przeznaczone dla osób noszących rozmiar pomiędzy dwoma wartościami.

2. Skala Brytyjska

Oprócz oznaczeń literowych, takich jak XS, S, M, L, XL, w Wielkiej Brytanii spotyka się także rozmiary oznaczone cyframi. W przypadku brytyjskich rozmiarów cyfrowych stosuje się oznaczenia od 6 do 20 lub nawet wyższe, w zależności od marki i kolekcji.

Co istotne, w porównaniu z europejskimi, brytyjskie rozmiary cyfrowe mogą być nieco większe. Należy wziąć to pod uwagę, podczas dokonywania zakupów. Na przykład, ubranie w rozmiarze 10 w Wielkiej Brytanii może odpowiadać rozmiarowi 38 w Europie. Zawsze warto zapoznać się z tabelą rozmiarów danej marki oraz dokładnie znać swoje wymiary, aby wybrać odpowiedni rozmiar dla siebie.

3. Skala Amerykańska

W Stanach Zjednoczonych rozmiary kobiecych ubrań są zazwyczaj oznaczane cyframi, podobnie jak w Europie. Jednakże, amerykańskie rozmiary mogą być nieco większe niż ich odpowiedniki europejskie. Na przykład, rozmiar 8 w Stanach Zjednoczonych może odpowiadać rozmiarowi 38 w Europie.

Warto pamiętać, że istnieją różnice między poszczególnymi markami i producentami, dlatego lepiej zajrzeć do tabeli rozmiarów, przed dokonaniem zakupu. Ponadto, zmierz swoje obwody zgodnie z instrukcją, aby upewnić się, że wybierasz odpowiedni rozmiar dla siebie.

Czytaj także: Z czym nosić marynarkę, aby wyglądać dobrze?

Przewodnik po kobiecych rozmiarach ubrań
Przewodnik po kobiecych rozmiarach ubrań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj