Źródło: Pinterest

Masz problem z rozdwajającymi się końcówkami włosów? Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!

Piękne włosy to atrybut każdej dziewczyny. Niestety rozdwojone końcówki sprawiają, że włosy wyglądają na zaniedbane. W tym wpisie podpowiadamy, jak możesz poprawić wygląd swoich kosmyków.

Skuteczne sposoby na rozdwojone końcówki włosów

Dlaczego włosy się rozdwajają?

Włosy rozdwajają się na skutek szkodliwego działania wysokich temperatur (np. suszarka lub prostownica), od farbowania oraz nieprawidłowego rozczesywania. Ponadto częste mycie, używanie nieodpowiedniego szamponu i mocne ściąganie włosów gumką, osłabia ich kondycję. Nie można też zapomnieć o nieprawidłowej diecie, ubogiej w witaminy i minerały, która ma negatywny wpływ na strukturę włosów.

Co zrobić z rozdwojonymi końcówkami włosów?

Możliwości są tylko dwie: albo obetniesz końcówki, albo codziennie będziesz je poddawać zabiegom maskującym.

Jak zamaskować rozdwojone końcówki włosów?

Przede wszystkim stosuj odżywki do spłukiwania – nałóż grubą warstwę kosmetyku na końcówki włosów i trzymaj co najmniej 10 minut. Płucz włosy chłodną wodą (na sam koniec ich mycia), aby zamknąć łuski włosa. Po każdym umyciu, nakładaj na końce włosów odżywkę bez spłukiwania. Aby rozdwojone końcówki nie były tak widoczne, możesz wyprostować je prostownicą, ale pamiętaj, że to błędne koło – w końcu gorąca temperatura, jeszcze bardziej niszczy Twoje włosy.

Jak nie dopuścić do rozdwajania się końcówek włosów?

Stosuj szampony i odżywki do włosów zniszczonych. Warto też co najmniej raz w tygodniu nakładać na włosy odżywczą maseczkę. Używaj grzebienia, który nie będzie dodatkowo łamał i osłabiał włosów. Jeśli możesz, zrezygnuj z prostowania (lub kręcenia), suszenia ciepłym powietrzem i farbowania włosów. Regularnie podcinaj końce włosów, aby były zdrowe. Jedz produkty spożywcze bogate w witaminy z grupy B oraz witaminę A i E, a także żelazo i miedź. Warto też stosować suplementy wzmacniające włosy i paznokcie. Przed każdym narażeniem włosów na działanie wysokich temperatur, zabezpiecz je specjalnym sprayem.

Trik: Skorzystaj z produktów spożywczych, które masz w kuchni. Co najmniej 10 minut przed myciem włosów, nałóż na końcówki olej kokosowy lub podgrzaną oliwę z oliwek, a następnie umyj włosy jak zwykle.

Czytaj także: Jak dbać o kręcone włosy?

Źródło: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj