Ten niepozorny produkt, większość z Was ma pewnie w domu, lecz mało kto wie, że można go używać do walki z trądzikiem! Sprawdźcie, o co chodzi!

Trądzik to zmora większości nastolatków, choć coraz częściej problem ten dotyka również osoby dorosłe. Nie wszystkich stać na wizyty u specjalisty i zakup drogich leków, dlatego niektórzy sięgają po domowe sposoby na pryszcze. Oczywiście takie rozwiązania mają swoje wady i zalety, o których należy pamiętać. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się bliżej pewnemu specyfikowi, który można kupić w każdej aptece za około 2 złote. Co to takiego? Zwykła woda utleniona!

Jakie właściwości ma woda utleniona? Przede wszystkim ma działanie antybakteryjne i wysuszające. W aptekach najczęściej można dostać wodę utlenioną o stężeniu 3%, który do celów kosmetycznych wystarczy w zupełności (stosowanie wody o wyższym stężeniu może doprowadzić do poparzeń skóry!). Dla osób z wrażliwą skórą lepsze będzie niższe stężenie (1-1,5%).

Jak stosować wodę utlenioną? Najlepiej zwilżonym wacikiem przetrzeć problematyczne miejsca i zostawić na 20-30 minut, a następnie przemyć twarz wodą. Jeśli Twoja skóra dobre reaguje, możesz zostawić wodę utlenioną na twarzy na całą noc. Nadaje się również do punktowego stosowania na pojedyncze zmiany.

Co daje stosowanie wody utlenionej? Oprócz wysuszenia wyprysków, woda utleniona przyspiesza także ich proces gojenia się. Jest też skuteczna, gdy stosujemy ją na tworzące się wypryski, ponieważ hamuje ich rozwój. Można ją stosować punktowo (np. przy pomocy patyczka higienicznego).

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię